Strona główna 0_Slider #GaszynChallenge dla chorych maluchów. Pompują lotnicy i klerycy, ministranci i pracownicy opieki...

#GaszynChallenge dla chorych maluchów. Pompują lotnicy i klerycy, ministranci i pracownicy opieki społecznej

0

Członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, pracownicy firmy CAST SA, ministranci z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, a także pracownicy Miejskiego Domu Kultury oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach dołączyli się do ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge, za pośrednictwem której zbierane są środki na leczenie dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni.

18-miesięczny Wojtek Howis z Galewic (woj. łódzkie), któremu pierwotnie dedykowana była cała akcja, choruje na SMA. Rodzice chłopca postanowili zwrócić się o pomoc w zbiórce pieniędzy na kosztowną terapię. W celu wsparcia zbiórki, w połowie maja, z inicjatywy druha Marcina Topora z OSP w Gaszynie, rozpoczęła się akcja #GaszynChallenge. – Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie – wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie – wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby – tłumaczył strażak.

Inicjatywa błyskawicznie zaczęła zataczać coraz szersze kręgi i swoim zasięgiem w krótkim czasie objęła niemal całą Polskę, dzięki czemu na konto samej akcji szybko wpłynął ponad milion złotych, a na rzecz małego Wojtka udało się zebrać ponad 10 mln złotych. Osiągnięcie celu nie zakończyło jednak charytatywnego przedsięwzięcia – środki cały czas są zbierane w celu wsparcia leczenia innych dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni, w tym m.in. dla 11-miesięcznej Mii Kurtuldu z Wrocławia.

Do #GaszynChallenge licznie przyłączyli się strażacy ochotnicy z terenu powiatu świdnickiego. W akcji wzięli również udział m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Świdnicy, świdniccy radni, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, medycy z Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, leśnicy z Nadleśnictwa Świdnica, funkcjonariusze ze świdnickiego aresztu, a także mundurowi ze Straży Miejskiej w Świdnicy. Ostatnio do tego grona dołączyły kolejne jednostki samorządowe, instytucje, firmy, a także przedstawiciele duchowieństwa.

/opr. mn/