Strona główna 0_Slider Forma rośnie, Karkonosze odprawione z kwitkiem i bagażem czterech goli!

Forma rośnie, Karkonosze odprawione z kwitkiem i bagażem czterech goli! [FOTO]

0

Do ciekawego piłkarskiego pojedynku doszło w sobotnie popołudnie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Beniaminek III ligi – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica podejmował Karkonosze Jelenia Góra, czyli zdecydowanego faworyta rozgrywek grupy zachodniej IV ligi w sezonie 2020/2021!

Przed spotkaniem można było spodziewać się zaciętego boju, ale goście zanim zdołali w ten mecz na dobre wejść, przegrywali już w 22. minucie 0:3. Najpierw potężnym strzałem bramkarza rywali zaskoczył jeden z testowanych zawodników, a chwilę później jeszcze efektowniej przymierzył Edil De Souza Barros. Brazylijski obrońca zdecydował się na uderzenie z okolicy 35. metra i zrobił to na tyle precyzyjnie, że golkiper Karkonoszy nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Kropkę nad „i” w pierwszej części spotkania postawił nasz kapitan Wojciech Sowa, trafiając z wnętrza pola karnego. Po zmianie stron w świdnickim zespole dokonano wielu roszad, ale cały czas ton rywalizacji nadawali biało-zieloni. Po jednej z naszych strat napastnik Karkonoszy znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Kotem i zaliczył premierowe trafienie dla jeleniogórzan. Kolejny gol był dziełem Roberta Myrty, który wykończył koronkową akcję naszego zespołu. W 80. minucie przyjezdni trafili po raz drugi, a spotkanie zakończyło się rezultatem 4:2 dla Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Kolejny mecz kontrolny świdniczanie rozegrają już we wtorek, 21 lipca. O godz. 18.00 podejmiemy na własnym boisku czwartoligową Kuźnię Jawor.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 4:2 (3:0)

I połowa: B. Kot, zawodnik testowany, Barros, Orzech, Paszkowski, zawodnik testowany, Sowa, Borowy, Chajewski, Baumgarten, Krakowski (zawodnik testowany).

II połowa: B. Kot (Doliński), Paszkowski (Ł. Kot), Barros (Białas), Orzech, testowany (Kozachenko), Stachurski, Sowa (Filipczak), Szuba, Baumgarten (Sikora), Chajewski (Szczygieł), Myrta.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPiknik historyczny w 258. rocznicę bitwy pod Burkatowem i Lutomią
Następny artykułZielona strona Świdnicy. Jak przez lata zmieniał się Park Centralny?