Strona główna 0_Slider Bohaterowie zdjęć z antykwariatu odnalezieni

Bohaterowie zdjęć z antykwariatu odnalezieni

1

Są szczęśliwym małżeństwem, mają dwoje dzieci i wciąż utrzymują kontakt z przyjacielem, któremu podarowali zdjęcia z dedykacją. Mimo że mieszkają na drugim krańcu Polski, Błyskawicznie udało odnaleźć się bohaterów ślubnych zdjęć, znalezionych w powieści Stephena Kinga, kupionej w świdnickim antykwariacie.

„Na jednym widać pannę i pana młodego pewnie wraz z drużbami, na kolejnym samych świeżo upieczonych małżonków, na trzecim charakterystyczną dedykację. Stroje i pozy wskazują, że zdjęcia mogły zostać wykonane w latach 90. XX wieku lub na początku XXI wieku” – pisaliśmy zaledwie wczoraj, 23 lipca, a już dzisiaj odezwał się zaskoczony pan młody. Ma na imię Damian i mieszka wraz z żoną Żanetą w odległym powiecie kaliskim. – Zdjęcia zostały wykonane na naszym ślubie w 1996 roku, mieliśmy wtedy po 21 lat. Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że wziąłem wtedy ślub. Żona nic się nie zmieniła! – podkreśla z uśmiechem pan Damian. Znalezione w książce fotografie podarował koledze, dla którego zamieścił dedykację. – 216 to numer pokoju, w jakim mieszkaliśmy podczas nauki w Liceum Wojskowym we Wrocławiu. Do dzisiaj utrzymujemy kontakt i się spotykamy – opowiada i zastanawia się, jak fotografie mogły zawędrować aż do Świdnicy. – Rozmawialiśmy z kolegą, on nie czyta Stephena Kinga. Nie mamy pojęcia, kto mógł włożyć akurat do tej książki fotografie!

Oczywiście pan Damian ma oryginały tych zdjęć w swoim albumie, ale chętnie odzyska fotografie, które przewędrowały taki kawał Polski. Informacje przekazaliśmy znalazcy i mamy nadzieję, że rychło odeśle zgubę właścicielom.

Agnieszka Szymkiewicz