Strona główna 0_Slider 123 km/h przez Boleścin. Drogowy pirat w rękach policji

123 km/h przez Boleścin. Drogowy pirat w rękach policji [VIDEO]

3

Świdniccy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach kolejnych dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z nich pędził przez Boleścin o ponad 70 km/h szybciej niż pozwalają przepisy. Nieodpowiedzialni kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

24 lipca około godz. 10.00, na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Seat. 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 123 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Do kolejnego zatrzymania doszło dwa dni później w Witoszowie. – 26 lipca około godz. 9.00 mundurowi zatrzymali  kierowcę, który również poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził samochodem marki Peugeot z prędkością 106 km/h, czyli aż o 56 km/h przekroczył dozwolony limit – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDziewięć kolejnych zakażeń na Dolnym Śląsku, brak nowych przypadków w powiecie
Następny artykułFundusz Sprawiedliwej Transformacji impulsem do rozwoju aglomeracji? Prezydent Wałbrzycha: jeżeli nie wykorzystamy tych środków, będzie to wyłącznie nasza wina