Strona główna Wydarzenia Zalety ogrzewania na podczerwień

Zalety ogrzewania na podczerwień

0

Ogrzewanie na podczerwień jest bardzo wydajną metodą, która wciąż zyskuje na popularności. Doskonale sprawdza się szczególnie w dobrze wyizolowanych, nowoczesnych budynkach. Jest bezobsługowa i bardzo efektywna. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę ogrzewania?

Lepsze rozprowadzanie ciepła
Ogrzewanie z użyciem podczerwieni to ogrzewanie elektryczne o nietypowym sposobie działania. Jest w pełni bezpieczne dla człowieka, a przy tym – świetnie rozprowadza ciepło po pokoju.

Klasyczne ogrzewanie na prąd, które wykorzystuje kaloryfery, działa niestety tak, że w okolicach samego urządzenia jest bardzo gorąco, podczas gdy w większej od niego odległości – panują znacznie niższe temperatury. To prowadzi do sytuacji, w której właściwie powinniśmy siedzieć obok kaloryfera.

Estetyczny wygląd pomieszczeń, lepsze bezpieczeństwo
Brak kaloryferów w pokojach sprawia, że mieszkanie czy dom wygląda znacznie estetyczniej. Dodatkowo, nie musimy już martwić się, jak umeblować pokoje, aby nie zasłonić dostępu do ogrzewanego powietrza. Walor estetyczny oraz praktyczny łączy się również ze znacznym wzrostem bezpieczeństwa, w szczególności dla małych dzieci.

/Artykuł sponsorowany/