Strona główna Temat dnia Świdnicka pielgrzymka w czasach epidemii. Na Jasną Górę w zmienionej formie

Świdnicka pielgrzymka w czasach epidemii. Na Jasną Górę w zmienionej formie

0

Biskup świdnicki Marek Mendyk wydał komunikat dotyczący tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Jak tłumaczy, XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter, na co wpłynęła trwająca pandemia. – Nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak – wskazuje bp Mendyk.

Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów, po konsultacjach z Głównym Przewodnikiem, postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter – stwierdził biskup świdnicki w wydanym komunikacie.

W związku z tym, że nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak, dlatego zwracam się z zaproszeniem do udziału w Grupie Duchowego Uczestnictwa. W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje. Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, byśmy razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych – zachęca bp Mendyk.

Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu – podkreślił duchowny.

/Kuria świdnicka, opr. mn/