Strona główna 0_Slider Wakacyjny cykl siatkówki plażowej powraca!

Wakacyjny cykl siatkówki plażowej powraca! [FOTO]

0

Pogoda i frekwencja pierwszego, po przerwie spowodowanej epidemią Covid-19, turnieju siatkówki plażowej dopisały. Na starcie zawodów stawiło się aż 36 par męskich i 27 par kobiecych. Dwuosobowe drużyny walczą o laury na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej.

W pierwszym tegorocznym turnieju siatkówki plażowej z cyklu Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej organizatorzy musieli wprowadzić pewne ograniczenia związane z epidemią. Z tego względu nie było oficjalnego otwarcia połączonego z odprawą, a rozgrzewający się zawodnicy dbali o zachowanie dystansu. To wszystko nie odstraszyło jednak siatkarzy-amatorów, którzy tłumnie zgłaszali się do rywalizacji.

O wyniku meczu w fazie turniejowej rozstrzygał będzie jeden set do piętnastu punktów – W finałach zawodnicy prawdopodobnie zagrają dwa sety. Będzie to jednak zależne od pogody i godziny rozgrywania zawodów. Dla zwycięzców przygotowane są nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy. W sumie w puli zawodów znajduje się prawie 2000 zł, więc jest o co grać – mówi jeden z organizatorów.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPoduszka zderzeniowa TMA – może uratować życie!
Następny artykułBurze z gradem w prawie całym kraju. Synoptycy ostrzegają