Strona główna 0_Slider Urząd Miejski w Żarowie zamknięty po wizycie osoby zakażonej SARS-CoV-2

Urząd Miejski w Żarowie zamknięty po wizycie osoby zakażonej SARS-CoV-2

0

Zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych, Urząd Miejski w Żarowie do odwołania został zamknięty dla interesantów. Taką decyzję podjęto po wizycie w budynku urzędu osoby, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Mamy potwierdzenie, że osoba, u której stwierdzono zakażenie, była w urzędzie. Z tego powodu wprowadziliśmy zalecenia służb sanitarno-epidemiologicznych. Praca w urzędzie od początku epidemii została rozdzielona na dwie części i ta część, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną będzie pracowała aż do pełnego wyjaśnienia sytuacji – tłumaczy Leszek Michalak, burmistrz Żarowa.

Urząd działa, ale działa w sposób zdalny. Urzędnicy w dalszym ciągu pracują i są dostępni pod telefonem. W ciągu dwóch dni wykonamy wszystkim pracownikom testy, a po wynikach ustalimy co dalej – dodaje Michalak. Tym samym mieszkańcy mogą kontaktować się z urzędnikami telefonicznie (wykaz telefonów dostępny na stronie internetowej gminy Żarów) lub drogą elektroniczną (mailowo, poprzez platformę e-urząd lub gov.pl – Mój Gov). Do odwołania nieczynna jest też kasa urzędu – z tego powodu mieszkańcy proszeni są o dokonywanie płatności wyłącznie przez internet lub w umożliwiających to placówkach zewnętrznych.

Dotychczas, zgodnie z danymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy z 7 czerwca, w gminie Żarów potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 5 u mieszkańców Żarowa. W całym powiecie świdnickim odnotowano do tej pory 128 zachorowań na COVID-19.

/mn/

Poprzedni artykułRuszył maturalny maraton. Dezynfekcja rąk przed wejściem, ograniczony wstęp na teren szkół [FOTO]
Następny artykułLibacja na placu Jana Pawła II, bezdomny na torach i płonący materac. Interwencje straży miejskiej