Strona główna 0_Slider Ranking liceów „Newsweeka”. Dwie świdnickie szkoły w pierwszej dwudziestce na Dolnym Śląsku

Ranking liceów „Newsweeka”. Dwie świdnickie szkoły w pierwszej dwudziestce na Dolnym Śląsku

0

Tygodnik „Newsweek” opublikował ranking najlepszych liceów w Polsce. O miejscu w zestawieniu decydowały wyniki matur, liczba olimpijczyków, oferowane języki obce, a także wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów.

Na czele ogólnopolskiego rankingu znalazło się V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, za którym uplasowały się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miejsce tuż poza podium przypadło XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, które tym samym zostało uznane za najlepsze liceum na Dolnym Śląsku.

W dolnośląskiej czołówce znalazły się: Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej (9. miejsce w Polsce), III LO im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu (15. miejsce w Polsce), VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu (44. miejsce w Polsce), XII LO im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu (55. miejsce w Polsce), a także II LO im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu (6. lokata na Dolnym Śląsku, 80. miejsce w kraju).

W pierwszej dwudziestce licealnego zestawienia dla Dolnego Śląska znalazły się również szkoły ze Świdnicy. I LO im. Jana Kasprowicza zajęło 14. pozycję w województwie (184. w kraju), a II LO im. Stefana Banacha uplasowało się na 20. miejscu (257. w kraju).

/opr. mn/

Poprzedni artykułOstatni Czwartek Lekkoatletyczny przed wakacjami
Następny artykułNowość w Palarni Blend. Kawa bezkofeinowa już dostępna w Świdnicy