Strona główna 0_Slider Pożar samochodu na Osiedlu Młodych

Pożar samochodu na Osiedlu Młodych [FOTO]

8

Około pół godziny świdnickim strażakom zajęło gaszenie pożaru samochodu, zaparkowanego na ul. Wróblewskiego w okolicach numeru 29. Udało się ochronić pozostałe pojazdy.

Jeden ze świadków opisuje huk, który nad ranem obudził „połowę ulicy”. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o 4.23. Płonęła już cała komora silnika – opisuje st. asp. Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy. W akcji gaszenia samochodu marki Fiat Scudo brał udział jeden zastęp straży pożarnej.

Właściciela nie było na miejscu, udało się do niego dotrzeć dzięki pomocy policji. – Pojazd został przekazany. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej – informuje zastępca rzecznika prasowego PSP.

Aktualizacja: Jak informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, zgłaszający o pożarze powiadomił, że do zapalenia doszło podczas jazdy.

Z informacji podanych przez osobę bliską kierowcy, pojazd nie należał do niego, a do firmy, w której był zatrudniony. Kierujący zjechał na chodnik ze względu na to, że ulica jest bardzo wąska i nie było innej możliwości zaparkowania w bezpieczny sposób w tej awaryjnej sytuacji.

/asz/
Za zdjęcia dziękujemy czytelnikom.

Poprzedni artykułWybory prezydenckie 2020. Exit poll: Duda i Trzaskowski zmierzą się w II turze
Następny artykułTrzaskowski wygrywa w Świdnicy, Duda w pozostałych gminach powiatu