Strona główna 0_Slider Pół życia spędziły w zamknięciu i w ciemnościach. Czworonogi zostały uratowane przez...

Pół życia spędziły w zamknięciu i w ciemnościach. Czworonogi zostały uratowane przez obrońców praw zwierząt

1

Do domów tymczasowych trafiły trzy psy, które zostały odebrane dotychczasowemu właścicielowi podczas interwencji przeprowadzonej w Przyłęgowie przez inspektorów Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

fot. DIOZ

O kolejnej akcji przeprowadzonej na terenie powiatu świdnickiego, inspektorzy z DIOZ poinformowali w niedzielę. – Dwa psy przetrzymywane były w łazience, a jeden w komórce. Utrzymywane były przez pół swojego życia bez światła i bez możliwości wyjścia z pomieszczenia. Zwierzęta załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne w miejscu bytowania. Każda próba wydostania się psiaków z niewielkiej łazienki kończyła się kneblowaniem wygryzanej w drzwiach dziury – relacjonuje Krystyna Pietruszka z DIOZ.

Podczas interwencji, odpowiadająca za opiekę nad zwierzętami kobieta miała przyznać inspektorom, że nie radzi sobie z tym zadaniem. Psy zostały już od niej odebrane i zostały przekazane do domów tymczasowych. Z przekazanych redakcji informacji wynika, że już wcześniej czyniono starania, by czworonogi trafiły do schroniska.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt dotychczas nie zgłosił sprawy na policję, jednak zapowiada podjęcie stosownych kroków wobec tej sytuacji.

/opr. mn/

Poprzedni artykułNina Jasiecka powołana do dolnośląskiej kadry
Następny artykułNa czym polegają płatności BLIK?