Strona główna Wydarzenia Na czym polegają płatności BLIK?

Na czym polegają płatności BLIK?

0
BLIK po raz pierwszy został udostępniony użytkownikom na początku 2015 r. Od tego czasu popularność tego system płatności bezgotówkowych nieustannie rośnie. Tylko w ubiegłym roku za jego pośrednictwem wykonano blisko 220 mln transakcji. Jak dokładnie działa BLIK?
BLIK – co to jest?
BLIK to system płatności mobilnych, którego operatorem jest Polski Standard Płatności. Za jego pośrednictwem właściciele smartfonów mogą płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych, wypłacać i wpłacać gotówkę z bankomatów czy wykonywać błyskawiczne przelewy – również bez konieczności podawania numeru konta odbiorcy (wystarczy jedynie numer jego telefonu).

BLIK – jak to działa?
Z systemu BLIK mogą korzystać klienci banków, instytucji płatniczych i agentów rozliczeniowych współpracujących z Polskim Standardem Płatności. Wystarczy do tego jedynie smartfon z zainstalowaną aplikacją bankowości mobilnej jednej z trzynastu instytucji partnerskiej BLIK-a.

Aby dokonać płatności, wystarczy za jej pomocą wygenerować 6-cyfrowy kod, który następnie trzeba wpisać w terminalu płatniczym, bankomacie lub w odpowiednim polu na stronie e-sklepu. Po jego wprowadzeniu informacje o transakcji i jej kwocie pojawią się w aplikacji – należy je zatwierdzić, wpisując swój PIN. Cały proces zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. W przypadku płatności online ten czas można dodatkowo skrócić, wybierając przy pierwszej transakcji opcję „Zapamiętaj przeglądarkę”. Dzięki temu kolejnym razem wpisywanie 6-cyfrowego kodu nie będzie konieczne – jest to tzw. opcja „one click”.

System BLIK jest nie tylko wygodny i szybki, lecz także bezpieczny. Każdorazowo wygenerowany kod można wykorzystać jedynie przez 2 minuty. Konieczność potwierdzenia płatności w aplikacji dodatkowo zabezpiecza przed nieautoryzowanym użyciem.

Chcesz udostępnić swoim klientom bezpieczne, szybkie i wygodne płatności BLIK? W ramach swojego systemu płatności oferuje je operator BlueMedia. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie: https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPół życia spędziły w zamknięciu i w ciemnościach. Czworonogi zostały uratowane przez obrońców praw zwierząt
Następny artykułWpadł z marihuaną. Zdradziło go nerwowe zachowanie