Strona główna 0_Slider Okradli seniorkę metodą „na hydraulika”

Okradli seniorkę metodą „na hydraulika”

0

Około 8 tysięcy złotych straciła 72-letnia mieszkanka Świdnicy, która wpuściła do swojego mieszkania nieznajome osoby. Kobieta i mężczyzna pod pretekstem sprawdzenia kanalizacji dokonali kradzieży.

Kobieta i mężczyzna zapukali do mieszkania i przedstawili się właścicielce jako pracownicy wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia kanalizacji weszli do mieszkania, prosząc 72-latkę o odkręcanie kranu w łazience, a następnie w kuchni. Wykorzystując  nieuwagę seniorki przeszukali mieszkanie i dokonali kradzieży. 
 

Policja ostrzega i apeluje!

  • nie należy wpuszczać do mieszkania osób, których nie znamy, szczególnie, gdy ktoś jest sam w domu,
  • przedstawiciele przedsiębiorstw usługowych czy firm przed dokonywaniem kontroli gazowniczych, wodnokanalizacyjnych itp., zapowiadają swoje przybycie do mieszkań uprzednio wcześniej stosownymi komunikatami wywieszanymi na klatkach,
  • każdy taki pracownik musi posiadać przy sobie legitymację lub identyfikator, dlatego trzeba żądać okazania dokumentu; wiarygodność pracowników można sprawdzić dzwoniąc do danej firmy i pytając, czy wysyłała swoich pracowników do twojego mieszkania,
  • nigdy w obecności osób obcych nie należy pokazywać, gdzie trzymamy pieniądze lub wartościowe przedmioty,
  • nie wierzmy w to, że rzekomy pracownik firmy przynosi pieniądze, pamiętajmy, że nikt nikomu za darmo nic nie daje,
  • jeśli mamy podejrzenia co do osób, które krążą po klatkach schodowych bloków i za wszelką cenę chcą wchodzić do środka, powiadamiajmy natychmiast o tym policję.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKto na prezydenta Polski? [SONDA]
Następny artykułProwadzenie sklepu internetowego w modelu dropshipping – na czym polega?