Strona główna Sport Inne Królowa sportu, tenis i siatkówka plażowa…

Królowa sportu, tenis i siatkówka plażowa…

0

Wchodzą w życie kolejne etapy odmrażania sportu. Między innymi zapalono zielono światło na organizację imprez sportowych. Oczywiście z pewnymi ograniczeniami i zaleceniami, ale nie zmienia to faktu, że już wkrótce obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jeszcze bardziej zatętnią życiem. Przedstawiamy wydarzenia, które odbędą się w najbliższych tygodniach!

21.06.2020 (niedziela) – I Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały kluby, stowarzyszenia i sekcje zrzeszające biegaczy i biegaczki ze Świdnicy. Dokładnie w dniu, w którym przypada 80. rocznica śmierci „Kusego” zmierzą się w nietypowym biegu na dystansie 10 tysięcy metrów. Bieg będzie nietypowy, bo odbędzie się systemem australijskim – na mecie każdego kolejnego okrążenia stadionu z trasy zejdzie ostatni zawodnik. W ten sposób tylko zwycięzcy biegów kobiet i mężczyzn pokonają dystans 10 tysięcy metrów, na którym Janusz Kusociński wywalczył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles (1932). W trakcie wydarzenia przypomniana zostanie sylwetka Kusocińskiego, który patronuje świdnickiemu stadionowi.

25.06 (czwartek) – Czwartek Lekkoatletyczny

W związku z ograniczeniami epidemicznymi nie odbyła się edycja kwietniowa i majowa. Wspólnie ze Świdnicką Grupą Biegową i Radą Powiatową LZS Świdnica chcemy jednak doprowadzić do jeszcze jednego biegowego spotkania dzieci i młodzieży w czerwcu. Impreza ma charakter otwarty, w zależności od wieku na uczestników czekają biegi na dystansach od 60 do 1200 metrów.

28.06 (niedziela) – I Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

W pierwszym z trzech zaplanowanych na okres wakacyjny turniejów odbędzie rywalizacja w kategorii kobiet i mężczyzn. Impreza ma charakter otwarty.

5.07 (niedziela) – 8. Memoriał Bogdana Szymańskiego

W związku z tegoroczną sytuacją turniej, tradycyjnie otwierający sezon na kortach tym razem odbędzie się nieco później niż zwykle. Do rywalizacji staną singliści (ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników Świdnickiego Rankingu Tenisowego) i debliści. Zawody, oprócz aspektu sportowego mają na celu wspomnienie sylwetki Bogdana Szymańskiego – przez wiele lat jednego z najlepszych świdnickich tenisistów.

W planach na miesiące wakacyjne są także inne imprezy, między innymi wspomniane już kolejne turnieje siatkówki plażowej, Rodzinne Zawody Kajakowe na zalewie Witoszówka czy cykl turniejów dla dzieci i młodzieży w plażowej piłce nożnej. O szczegółach wszystkich zbliżających się wydarzeń będziemy informowali – czytamy w komunikacie OSiR-u.

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułWybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca
Następny artykułCztery prawa jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości