Strona główna 112 Cztery prawa jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości

Cztery prawa jazdy zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych czterech kierowców, którzy o 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący stracili już prawo jazdy, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Dwóch pierwszych kierujących zostało przyłapanych na jeździe z nadmierną prędkością na terenie Świdnicy i gminy Świdnica. – Kierowca BMW i Audi poruszali się z prędkościami 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki” – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Kolejni dwaj zmotoryzowali zostali zatrzymani na terenie gminy Dobromierz. Kierujący Oplem oraz VW w terenie zabudowanym pędzili 103 i 101 km/h.

W swym pośpiechu kierowcy zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Z tego właśnie powodu zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKrólowa sportu, tenis i siatkówka plażowa…
Następny artykułPotrącenie kobiety na Komunardów [Aktualizacja]