Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Odrobina wodnej rekreacji na pływalni w Świebodzicach, zdrowe zakupy na eko-targowisku w Pszennie, kinowy seans w Strzegomskim Centrum Kultury, a może odwiedziny w jaworzyńskim Muzeum Kolejnictwa? Kolejne placówki i instytucje działające w regionie otwierają się na gości i zachęcają – z zachowaniem wytycznych sanitarnych – do skorzystania z przygotowanych atrakcji.

Rusza Wodne Centrum Rekreacji w Świebodzicach (od soboty)

Już w najbliższą sobotę, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, na miłośników pływania ponownie czekać będzie Wodne Centrum Rekreacji. Pływalnia wznawia działalność, jednak ze względu na wzmożony reżim sanitarny, obowiązywać będą nowe zasady korzystania.

Na terenie obiektu jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 80 osób, zamknięta pozostanie strefa saun oraz tężnia solna. Korzystający powinni zachować 2 m odstępu od siebie. W szatniach szafki będą dezynfekowane po każdym użyciu.

Więcej informacji na stronie OSiR Świebodzice.

Eko-targowisko w Pszennie (sobota)

Z każdym tygodniem przybywa wystawców odwiedzających Eko-targowisko w Pszennie. Co sobotę, od godziny 8.00, na terenie boiska sportowego przy ulicy Kolejowej 1 oferują oni zdrowe i smaczne produkty.

Dla kupujących targowisko czynne jest w każdą sobotę, z wyjątkiem świąt przypadających na ten dzień. Sprzedaż artykułów spożywczych powinna odbywać się zgodnie z wymogami zawartymi w odrębnych przepisach, a w szczególności zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Zarówno sprzedający, jak i kupujący mają obowiązek zakrywania twarzy. Obowiązuje także nakaz utrzymywania bezpiecznej odległości. Limit osób przebywających jednocześnie na targu, to 4 osoby na 1 stanowisko handlowe (nie wliczając sprzedawców). Każdy sprzedawca ma obowiązek obsługi w rękawiczkach oraz posiadać w miejscu handlu płyn do dezynfekcji rąk, dostępny również dla kupujących.

Koncertowa sobota w Kościele Pokoju (sobota)

„Koncertowa sobota” to cykl muzycznych spotkań, który powstał po otwarciu Kościoła Pokoju po pandemii. – Kontynuujmy tę muzyczną tradycję i spotkajmy się w sobotę 6 czerwca o g. 12.00. Będzie muzyka organowa „na żywo” w wykonaniu Macieja Batora i jego uczniów. Będzie muzyczny komentarz kantora i możliwość dopytania o każdą muzyczną niewiadomą. Co usłyszymy? Repertuar za każdym razem jest miłą niespodzianką! – mówią organizatorzy.

Akwarium w Zagórzu Śląskim czeka na odwiedzających

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” to doskonałe miejsce startowe na zwiedzanie Jeziora Bystrzyckiego i okolicznych atrakcji. Od Akwarium rozchodzą się szlaki turystyczne do nowo-wybudowanej kładki nad Jeziorem Bystrzyckim, Zamku Grodno, zapory wodnej, platform widokowych itd. Przy akwarium znajduje się duży płatny parking, gdzie można zostawić samochód, motocykl lub kampera. Na parkingu znajduje się również stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Centrum otwarte jest w godzinach od 9.00 do 17.00

Kino Strzegomskiego Centrum Kultury wraca po przerwie

Niedziela z Warszawą w Jaworzynie Śląskiej (niedziela)

Do rozkładu jazdy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej już na stałe weszły prezentacje i przejażdżki 60-letnią zabytkową drezyną M20. Zespół muzeum zapraszamy w każdą, pierwszą niedzielę miesiąca do zapoznania się niesamowitą historią samochodu osobowego Warszawa, który pełnił służbę również na kolei od 1956 roku, kiedy powstał pierwszy prototyp drezyny osobowej M20.

Spotkanie z jedyną taką drezyną kolejową już w najbliższą niedzielę – 7 czerwca 2020 roku, od godziny 10.00 do 18.00. Drezyna kursować będzie o godzinie 12.00 i 14.00.

Odwiedź wieżę ratuszową i Muzeum Dawnego Kupiectwa na jednym bilecie

Od 2 czerwca osoby odwiedzające świdnicką wieżę ratuszową lub Muzeum Dawnego Kupiectwa mogą nabyć bilet pozwalający na zwiedzanie obu obiektów. Koszt wspólnego biletu to 8 lub 5 złotych (normalny/ulgowy) i można go wykorzystać przez pół roku od daty zakupu. Ujednoliceniu uległy również zasady zwiedzania obydwu obiektów, dzięki czemu zarówno muzeum, jak i wieżę, w piątki będzie można zwiedzać bezpłatnie.

W dalszym ciągu można zwiedzać oba obiekty oddzielnie, wówczas cena biletu do muzeum wynosi 6 zł (4 zł za bilet ulgowy), a wstęp na wieżę ratuszową wiąże się z kosztem 3 lub 1,5 zł.

Sztolnie Walimskie i Zamek Grodno czekają na gości

Od 25 maja Sztolnie Walimskie otwarte są dla turystów przez cały tydzień. Z powodu zagrożenia koronawirusem obowiązują specjalne warunki zwiedzania:

  • Zwiedzanie odbywa się z pracownikiem sztolni w grupie ok. 15 osób, oczekiwanie na wejście do 40 min.
  • Maksymalna ilość osób przebywających w podziemiach – 50 osób.
  • Wstęp jedynie w maseczkach, na terenie sztolni obowiązuje zakaz ich ściągania.
  • Przed wejściem należy zdezynfekować ręce.
  • W podziemiach należy zachować bezpieczną odległość od siebie 2 m.

W miesiącach maj – wrzesień, obiekt czynny jest codziennie:

  • od poniedziałku do piątku od 9:00, ostatnie wejście o 17:00,
  • w soboty, niedziele i święta od 9:00, ostatnie wejście o 18:00.

Więcej informacji na stronie internetowej www.sztolnie.pl.

Od 4 maja dla turystów dostępne są także wnętrza Zamku Grodno. Zwiedzanie zamku odbywa się tylko indywidualnie (bez przewodnika), z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Szczegóły na stronie zamekgrodno.pl.

/opr. mn/

Poprzedni artykułCo z miejscami do grillowania na terenach zielonych? Wiceprezydent odpowiada na propozycję radnego
Następny artykułTeatr w internecie. Zobacz „Kopciuszka” już jutro