Strona główna 0_Slider Moc atrakcji podczas moto pikniku dla chorego Damiana. Charytatywna impreza już za...

Moc atrakcji podczas moto pikniku dla chorego Damiana. Charytatywna impreza już za nieco ponad miesiąc!

0

Już po raz czwarty w podświdnickim Jagodniku rodzina i lokalna społeczność zorganizują piknik na rzecz chorego Damiana Nazarko. W poprzednie akcje włączyło się wielu ludzi dobrej woli, a rok temu podczas wydarzenia udało się zebrać ponad 16 tys. złotych! Z pewnością nie inaczej będzie także tym razem. Piknik odbędzie się już 12 lipca.

Damian w tym roku kończy 14 lat, wciąż pozostając podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Cała kwota, którą mamy nadzieję uzbierać podczas pikniku, zostanie wpłacona na konto Fundacji a następnie w całości wykorzystana na kosztowne leczenie i rehabilitację chłopca. Damian od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Wykazuje również zaburzenia ze spektrum autystycznego. Jest pod stałą kontrolą neurologa, kardiologa, osteopaty, objęty jest również klinicznym programem badawczym w zakresie wspomagania leczenia marihuaną medyczną , która ma na niego bardzo pozytywny wpływ. Jesteśmy pełni nadziei, że również w tym roku będziemy mogli się spotkać na pikniku i dzięki Waszemu wsparciu możliwe będzie kontynuowanie regularnej i szerokiej terapii chłopca. Spotkajmy się razem dla Damiana! – zachęca mama chłopca.

Organizowany od kilku lat moto piknik, dzięki zaangażowaniu rodziny, wolontariuszy i firm, z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi o wielkich sercach. W 2017 roku na leczenie i rehabilitację Damiana udało się zebrać 10 tys. złotych, rok później było to już ponad 12 tys. złotych, a w 2019 roku – ponad 16 tys. złotych.

Jakie atrakcje przewidziano podczas tegorocznego pikniku charytatywnego, który odbędzie się 12 lipca 2020 roku na boisku sportowym w Jagodniku? W programie znalazły się pokazy i przejażdżki samochodami off-road, wystawa samochodów rajdowych, przejażdżki na osiołku, loteria fantowa, licytacje, a także moc zabaw dla najmłodszych. Nie zabraknie również poczęstunku i słodkości. Wielkie przygotowania do charytatywnej imprezy wciąż trwają, a z fantami wystawionymi na licytację można się zapoznać na społecznościowej stronie wydarzenia.

Zobacz relację z ubiegłorocznego moto pikniku:

/mn/

Poprzedni artykułZbiórka elektrośmieci w najbliższą sobotę
Następny artykułKierowca nietrzeźwy, pasażer poszukiwany