Strona główna 112 Kierowca nietrzeźwy, pasażer poszukiwany

Kierowca nietrzeźwy, pasażer poszukiwany

0

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który kierował autem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. W zainteresowaniu policjantów znalazł się również podróżujący z nim 47-latek, który był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek, w godzinach porannych. –  Policjanci wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy, pełniąc służbę na terenie miasta i gminy Strzegom, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault Master. Jak tylko siedzący za kierownicą 29-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego otworzył drzwi samochodu, mundurowi poczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Z nietrzeźwym kierującym podróżował również 47-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który w trakcie interwencji zaczął się zachowywać bardzo nerwowo. – Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie celem odbycia kary pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

47-latek trafił już do aresztu, gdzie rozpoczął odbywanie zaległej kary, natomiast o losie 29-latka zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMoc atrakcji podczas moto pikniku dla chorego Damiana. Charytatywna impreza już za nieco ponad miesiąc!
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Już 80 ozdrowieńców