Strona główna 0_Slider Było mu już wszystko jedno?

Było mu już wszystko jedno?

0

Samochód bez badań technicznych i OC, a kierowca bez uprawnień i na dodatek poszukiwany. Dla 25-latka rutynowa kontrola zakończyła się kompletem nowych kar.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego minionej nocy ok. godz 3.00 na ul. Kliczkowskiej w Świdnicy  zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat.  Podczas sprawdzania dokumentów siedzącego za kierownicą 25-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo wyszło na jaw, że  jest poszukiwany przez policję do prowadzonego postępowania.Dalej wcale nie było lepiej – opisuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy. –  Sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach pogrążyło 25-latka. Okazało się pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych, a także nie miał  wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, które jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Informacja ta zostanie przekazana do  Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyźnie  grozi  teraz wysoka kara pieniężna. Za pozostałe wykroczenia został ukarany mandatami zgodnie z taryfikatorem.
/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./