Strona główna 112 Autobusem bez maseczki i impreza na Zawiszowie. Interwencje straży miejskiej

Autobusem bez maseczki i impreza na Zawiszowie. Interwencje straży miejskiej

1

Od 12 do 18 czerwca świdnicka Straż Miejska przeprowadziła 215 interwencji. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

13 czerwca 2020 roku o godz. 10.47 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu komunikacji MPK dotyczące pasażera, który przebywał w autobusie bez maseczki. Mężczyzna uważał, że obowiązek zasłaniania twarzy został już zniesiony, a argumenty kierowcy go nie przekonały. Na ulicę Kraszowicką, gdzie znajdował się autobus skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko przekonali pasażera co do obowiązku noszenia osłony twarzy w środkach komunikacji publicznej.

15 czerwca 2020 roku o godz. 7.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mieszkańca ulicy Sikorskiego, który wyrzucił do pojemników dużą ilość śmieci z garażu nie segregując ich. Przybyli na miejsce strażnicy pouczyli mężczyznę o zasadach segregacji odpadów. Sprawca zastosował się do tych wskazówek. Śmieci trafiły do odpowiednich pojemników.

15 czerwca 2020 roku o godz. 10.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucenia bardzo dużej ilości bio-odpadów do kontenera na odpady zmieszane przy ulicy Garbarskiej. Odpady, głównie zgniłe warzywa, podrzucił kierowca samochodu zarejestrowanego w innym powiecie. Gdy strażnicy sprawdzili numery rejestracyjne, stwierdzili, że sprawca jest osoba, która była karana już wcześniej za podrzucanie śmieci w różne miejsca. Tym razem również nie uniknął on kary. Interwencje zakończono wystawieniem mandatu karnego na kwotę 500 złotych.

16 czerwca 2020 roku o godz. 18.54 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy około 100 osób, które na terenie szkoły przy ulicy Galla Anonima zakłócały spokój i spożywały alkohol. Strażnicy podjęli interwencję, przy wsparciu patroli Policji. Na miejscu ukarano mandatami karnymi osoby naruszające przepisy prawa. Prawdopodobnie byli to tegoroczni maturzyści, którzy drogą internetową umówili się na to spotkanie. O godzinie 22.15 ponownie w tym samym miejscu zebrała się grupa około 50 młodych osób. Kolejna interwencja straży miejskiej i Policji zakończyła nocne spotkanie młodzieży.

17 czerwca 2020 roku o godz. 15.34 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego psa, który został wypuszczony w Parku Centralnym bez opieki. Przybyli na miejsce strażnicy ukarali właściciela psa mandatem karnym oraz pouczyli mężczyznę aby następnym razem stosował nakazane środki przy wychodzeniu z psem na spacer.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułSzukasz copywritera? Sprawdź, jakiego wykonawcy nie wybierać