Strona główna Wydarzenia Świdnica 1,5 miliona za przebudowę drugiego odcinka ulicy Pogodnej? Są chętni do wykonania...

1,5 miliona za przebudowę drugiego odcinka ulicy Pogodnej? Są chętni do wykonania prac

1

Jest szansa, że w najbliższym czasie uda się rozstrzygnąć przetarg na kontynuację przebudowy ulicy Pogodnej. W ramach II etapu robót wyremontowany ma zostać odcinek do terenu Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej, a przebudowany zostanie parking znajdujący się na końcu ulicy. Zainteresowanie realizacją ogłoszonego przez świdnicki magistrat zamówienia wyraziło dziewięć firm i konsorcjów budowlanych.

Na realizację II etapu przebudowy Pogodnej miasto otrzymało wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość drogowej inwestycji szacowana jest na prawie 1 mln 804 tys. złotych. – Przebudowana zostanie jezdnia na długości 332 metrów oraz chodniki. Powstanie także droga rowerowa oraz nowe oświetlenie uliczne. Zakres prac obejmować będzie również przebudowę i rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. W ramach prac przebudowany zostanie także parking przed ciepłownią, na którym docelowo ma powstać 98 miejsc parkingowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych.

15 czerwca nastąpiło otwarcie ofert w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miejski w Świdnicy. Spośród dziewięciu wykonawców zainteresowanych realizacją drogowej inwestycji, najtańszą ofertę złożyło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które zaproponowało wykonanie prac na Pogodnej za ponad 1 mln 523 tys. złotych, natomiast  najdroższa ze złożonych ofert opiewa na kwotę 2 mln 456 tys. złotych.

Wykonawca, który zostanie wybrany w ramach postępowania przetargowego, będzie miał czas do 30 czerwca 2021 roku na wykonanie wszystkich prac. – Dodatkowo, poza zadaniem dofinansowanym, będzie realizowana budowa bardzo oczekiwanej drogi dojazdowej do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Będzie to koszt około 500 tys. zł – wskazuje Dzwonkowska. Jak dodaje, miasto przygotowuje na sprzedaż 3 działki pod zabudowę produkcyjną zlokalizowane przy ulicy Pogodnej.

/mn/