Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowscy urzędnicy bez COVID-19. Urząd ponownie otwarty dla interesantów

Żarowscy urzędnicy bez COVID-19. Urząd ponownie otwarty dla interesantów

0

Negatywne okazały się wyniki badań na obecność koronawirusa, przeprowadzone u wszystkich urzędników z Żarowa. Wykonanie testów zlecono po wizycie w budynku urzędu osoby, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Od środy Urząd Miejski w Żarowie jest ponownie otwarty dla interesantów.

Przypomnijmy, 8 czerwca podjęto decyzję o zamknięciu Urzędu Miejskiego w Żarowie po tym, jak potwierdzono, że w urzędzie przebywała osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wszystko wskazuje na to, że był to 66-letni Zbigniew S., pracownik żarowskiego Domu Pomocy Społecznej, który zignorował nałożony na niego obowiązek odbywania kwarantanny i przez kilka dni chodził po mieście. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany przez policję 8 czerwca, po czym trafił do aresztu.

17 czerwca poinformowano o ponownym otwarciu żarowskiego urzędu. – Testy, które wykonaliśmy w kierunku COVID-19 wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie są negatywne. Od dziś Urząd Miejski w Żarowie jest otwarty dla interesantów. Wszyscy pracownicy są do Państwa dyspozycji – informują przedstawiciele urzędu. – Nadal pracujemy w reżimie sanitarnym, w związku z tym osoby zobowiązane są przychodzić do Urzędu w maseczkach i rękawiczkach. Przy wejściu można zdezynfekować ręce. Do każdego z wydziałów wpuszczana będzie jednorazowo 1 osoba, prosimy również o zachowanie odstępów dwumetrowych czekając na wejście do poszczególnych pokoi.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykuł1,5 miliona za przebudowę drugiego odcinka ulicy Pogodnej? Są chętni do wykonania prac
Następny artykułDodatkowe szkolenia i kursy a praca zawodowa – czy warto je