Strona główna Temat dnia Nowoczesne meble do kuchni

Nowoczesne meble do kuchni

0
Urządzasz kuchnię i poszukujesz inspiracji? Sprawdź, jakie meble będą pasować do nowoczesnego pomieszczenia!
Nowoczesna kuchnia – aktualne trendy
Przez wielu kuchnia nazywana jest sercem domu. Nie bez powodu! To tutaj przygotowywane są posiłki, to tutaj spędzamy naprawdę sporo czasu. Ważne, aby w tym pomieszczeniu móc czuć się swobodnie i po prostu dobrze – i na tym polegają najważniejsze cechy nowoczesnej kuchni. Powinna być ona ergonomiczna oraz bardzo funkcjonalna. Jak można to osiągnąć?

Kuchnia otwarta czy zamknięta?
Nowoczesna kuchnia powinna być uzupełnieniem stylistyki całego domu i współgrać z pokojem dziennym. Same meble kuchenne także swoim designem coraz bardziej przypominają te znajdujące się w salonie. Dlaczego więc mielibyśmy ją chować przed wzrokiem domowników i gości? Jeśli masz taką możliwość, postaw na otwartą przestrzeń!

Idealnym łącznikiem pomiędzy codziennym życiem a kuchnią są wyspy kuchenne. Dodatkowo powiększają funkcjonalność pomieszczenia – więcej blatów to przecież jeszcze więcej miejsca do wspólnego tworzenia niesamowitych posiłków!

Wyspa kuchenna może także służyć jako miejsce, w którym będziecie razem zajadać się pysznościami. Wtedy potrzebne będą krzesła, np. nieco wyższe i eleganckie stołki barowe.

Jeśli interesują Cię meble barowe, przeczytaj więcej w tym artykule

Jakie meble powinny się znaleźć w nowoczesnej kuchni?
Ergonomię i funkcjonalność nowoczesnej kuchni zapewniają nie tylko wyspy kuchenne. Oprócz tego powinno się w niej znaleźć sporo blatów i szafek – tak aby wszystkie potrzebne składniki i akcesoria były zawsze pod ręką.

Pamiętajmy, że ergonomiczne oznacza wygodne i przyjemne – zarówno dla oka, jak i w użytkowaniu. Wysokość blatów powinna być dopasowana do wzrostu domowników, a sprzęty AGD nie powinny zagłuszać naszej codzienności. Cicho pracująca zmywarka to konieczność, zwłaszcza w przypadku kuchni otwartej na salon.

W każdej kuchni powinno znaleźć się 5 stref: miejsce na zapasy, do przechowywania sprzętów, blat roboczy, przestrzeń do gotowania oraz do zmywania. Taki podział znacznie ułatwia użytkowanie kuchni – a to łączy się z zasadą nowoczesnej wygody. Meble i sprzęty powinny być planowane również w perspektywie wertykalnej, tak aby wykorzystywać wszelką dostępną przestrzeń. Wówczas na poziomie wzroku i rąk domowników umieszczamy rzeczy najczęściej używane, niżej te nieco rzadziej, zaś u samej góry używane sporadycznie.

Jakie materiały i kolory rządzą w nowoczesnej kuchni?
W nowoczesnych kuchniach dominuje połączenie drewna (w różnych odcieniach) z eleganckimi i uniwersalnymi bielami, szarościami i czerniami. Te kolory są neutralne, a dzięki temu świetnie komponują się z wszystkimi innymi. Wybierając takie fronty mebli czy wykończenie ścian, możemy łatwo i estetycznie żonglować stylistyką kuchni – wystarczy wymienić akcesoria kuchenne na inny kolor, a nadal wszystko będzie pięknie współgrać!

Oprócz drewna do wyboru mamy inne materiały, nawiązujące do natury jak marmur czy beton. Ich surowy charakter można ocieplić, stawiając na elementy mosiężne, miedziane czy złocone – np. lampy, akcesoria kuchenne czy drobne dekoracje.

Jeszcze więcej inspiracji na temat nowoczesnych mebli (nie tylko do kuchni!) znajdziesz tutaj: www.kelman.com.pl

/Artykuł sponsorowany/