Strona główna 112 Zdradziły ją styl jazdy i nieskładne wypowiedzi. 33-latka jechała pod wpływem środków...

Zdradziły ją styl jazdy i nieskładne wypowiedzi. 33-latka jechała pod wpływem środków odurzających

1

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującą, u której wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie wskazało, że poruszała się autem pod wpływem środków odurzających.

29 kwietnia 2020 roku, około godziny 19.00 policjanci wydziału prewencji świdnickiej komendy, patrolując rejon miasta Świdnica, zauważyli samochód osobowy marki VW Passat. Pojazdem tym poruszała się kobieta. Jej sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierująca 33-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego jest trzeźwa, jednak w trakcie kontroli zachowywała się irracjonalnie, nie wypowiadała się składnie i logicznie. Wobec powyższego poddano ją badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od kierującej pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek.

33-latka za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

/KPP Świdnica, opr. mn/