Strona główna Wydarzenia Świdnica Zmarła Joanna Jarzynówna-Gwiazdowska

Zmarła Joanna Jarzynówna-Gwiazdowska

1

W wieku 72 lat w Gdańsku zmarła Joanna Jarzynówna-Gwiazdowska, wieloletnia pedagog Studium Wychowania Przedszkolnego w Świdnicy – poinformowała kadra III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Joanna Jarzynówna-Gwiazdowska urodziła się w 1948 roku w Świdnicy. Studiowała w Państwowej Szkole Muzycznej we Wrocławiu (dyplom z wyróżnieniem w roku 1975). Pisała muzykę do bajek muzycznych, składanek i montaży poetyckich opartych na tekstach m.in. J. Brzechwy, M. Konopnickiej, J. Ejsmonda, T. Kubiaka, E. Kuryło, J. Kiersta.

W szkole przy ulicy Kościelnej 32 – wtedy Studium Wychowania Przedszkolnego – uczyła od 1973 do 1987 roku. – W pamięci i sercach swoich uczniów pozostanie jako wspaniała nauczycielka przedmiotów muzycznych, opiekunka zespołów wokalno-rytmicznych i szkolnego teatru. Uczniowie pod jej kierunkiem występowali na przeglądach, brali udział w koncertach i uroczystościach w Świdnicy, Wrocławiu, Wałbrzychu, Tarnowskich Górach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia – przypomina kadra III LO.

Od 1982 roku była członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w Warszawie i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Muzycznego (ISME), założonego z inicjatywy UNESCO.

/III LO w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułZdradziły ją styl jazdy i nieskładne wypowiedzi. 33-latka jechała pod wpływem środków odurzających
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Nowe przypadki zakażenia w Świdnicy, Świebodzicach i gminie Żarów