Strona główna 0_Slider Wpadł z ponad kilogramem narkotyków. 30-latek tymczasowo aresztowany

Wpadł z ponad kilogramem narkotyków. 30-latek tymczasowo aresztowany

0

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, który został zatrzymany przez policjantów. W należących do niego pomieszczeniach gospodarczych ujawniono i zabezpieczono ponad kilogram różnych narkotyków.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 30-latka – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny w plastikowym wiadrze policjanci ujawnili woreczki foliowe, w środku których znajdowały się: susz roślinny koloru zielono-brunatnego, biały proszek, bezbarwna skrystalizowana substancja oraz biała zbrylona substancja. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się że zabezpieczone substancje to narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy, mataamfetaminy oraz kokainy. Łącznie zabezpieczono ponad 1 kg substancji odurzających i psychotropowych – wylicza Ząbek.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. – Sąd Rejonowy w Świdnicy po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym wydał decyzję o zastosowaniu wobec 30-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKaskadowe pomiary prędkości. Posypały się mandaty
Następny artykułMiejskie żłobki i przedszkola w Świdnicy wznowią działalność 18 maja