Strona główna Wydarzenia Świdnica Miejskie żłobki i przedszkola w Świdnicy wznowią działalność 18 maja

Miejskie żłobki i przedszkola w Świdnicy wznowią działalność 18 maja

0

W najbliższy poniedziałek otwarte zostaną publiczne żłobki i przedszkola w Świdnicy. Placówki zostały przygotowane na przyjęcie dzieci zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Główny Inspektor Sanitarny w wytycznych wydanych 4 maja zawarł długą listę warunków, które muszą być spełnione w żłobkach i przedszkolach. W grupie może być nie więcej niż 12 dzieci, na jedno musi przypadać co najmniej 4m² powierzchni. W salach nie może być żadnych przedmiotów ani zabawek, których nie da się skutecznie zdezynfekować, czyli koniec z pluszakami i dywanami. Grupy nie mogą się ze sobą kontaktować, nie może być również kontaktu bezpośredniego między rodzicami i nauczycielami oraz między pracownikami kuchni a dziećmi i opiekunkami. Pomieszczenia muszą być dezynfekowane, wietrzone, a pracownicy muszą być wyposażeni w środki ochrony osobistej takiej jak maski, przyłbice i rękawice. Dezynfekcji podlegają również urządzenia na placu zabaw. W każdym przedszkolu czy żłobku dzieciom ma być mierzona temperatura.

W Świdnicy na zakup m.in. środków dezynfekujących, maseczek, rękawiczek i fartuchów przeznaczono około 70 tys. złotych. Dodatkowo, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w placówkach, świdnicki magistrat zamówił testy na koronawirusa, umożliwiając przebadanie pracowników przedszkoli i żłobków w celu potwierdzenia, że są oni zdrowi i mogą opiekować się dziećmi.

Z przeprowadzonych wcześniej ankiet wynika, że około 25% rodziców deklaruje chęć skorzystania z usług przedszkoli i żłobków.

/mn/

Poprzedni artykułWpadł z ponad kilogramem narkotyków. 30-latek tymczasowo aresztowany
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Szósta ofiara, ponad 300 osób w kwarantannie