Strona główna 0_Slider Szyjąca maseczki 96-latka wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie

Szyjąca maseczki 96-latka wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie

0

Pochodząca z Milikowic 96-letnia pani Janina, która dołączyła do grona mieszkańców powiatu świdnickiego aktywnie wspomagających służbę zdrowia i rozpoczęła własną produkcję ochronnych maseczek, została doceniona podczas plebiscytu zorganizowanego przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

Poruszona obecną sytuacją służby zdrowia pani Janina postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do lekarzy walczących z pandemią. Wobec braku środków ochrony osobistej, pełna zapału Janina Szelewska z podświdnickich Milikowic przystąpiła do szycia maseczek. – Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy skoro mam maszynę i potrafię szyć – podkreślała 96-latka.

Mam wielką satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc. Nie stoję biernie. (…) Zawsze jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście. Bez zastanowienia trzeba pomagać – mówiła mieszkanka Milikowic. Do tej pory spod jej ręki wyszło ponad 100 maseczek, które trafiły do lokalnych przychodni zdrowia.

Wysiłek 96-latki został zauważony nie tylko lokalnie, ale też w całym kraju i poza jego granicami. Ostatnio została laureatką „Pozytywki Dzień Dobry TVN”, czyli wyróżnienia dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy.

/mn/

Poprzedni artykułElektryczne autobusy ruszyły w miasto. Na razie na testy
Następny artykułNie będzie Dni Jaworzyny Śląskiej