Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Nie będzie Dni Jaworzyny Śląskiej

Nie będzie Dni Jaworzyny Śląskiej

0

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i wprowadzonymi ograniczeniami w działalności instytucji kultury część imprez plenerowych, tradycyjnie organizowanych przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej, nie odbędzie się.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej, która odbyła się 12 maja, w ramach zmian w budżecie Gminy Jaworzyna Śląska zmniejszono środki finansowe dla SOKiBP o łączną kwotę 128 700 zł. Środki przesunięte zostały na realizację zadań publicznych realizowanych w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz na działania promocyjne gminy, w tym zakup nagród konkursowych m.in. od przedsiębiorców lokalnych.

Mając na uwadze powyższe, informujemy, że oprócz tradycyjnych imprez, które SOKiBP organizował w okresie marzec-maj, w roku 2020 nie odbędą się następujące imprezy: Dni Jaworzyny Śląskiej 2020, impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka, Piknik Rodzinny Solidarności, obóz średniowieczny w Nowicach oraz inne, pomniejsze lub współorganizowane przedsięwzięcia z udziałem SOKiBP – informują przedstawiciele ośrodka.

Jak dodają, w przypadku wyścigu kolarstwa górskiego dla dzieci Grand Prix MTB Solidarności, Festiwalu Piosenki Rozbrykanej oraz Dożynek Gminnych oraz imprez organizowanych zwyczajowo w III kwartale roku, termin i forma organizacji imprez uzależniona będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i związanych z nią ograniczeń.

/SOKiBP Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułSzyjąca maseczki 96-latka wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie
Następny artykuł2160 zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku, 104 przypadki w powiecie świdnickim