Strona główna 0_Slider Świdniczanin uległ poważnemu wypadkowi. W walce o jego powrót do zdrowia potrzebne...

Świdniczanin uległ poważnemu wypadkowi. W walce o jego powrót do zdrowia potrzebne jest wsparcie

0

41-letni Piotr w grudniu 2019 roku uległ poważnemu i tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu. Lekarze uratowali mu życie, ale nadal musi pozostać pod fachową opieką rehabilitantów, którzy będą starali się przywrócić mu świadomość oraz wszystkie funkcje niezbędne do samodzielnego życia. Ośrodek, w którym został umieszczony, tylko częściowo jest refundowany przez NFZ. Koszty jego pobytu przekraczają jednak możliwości finansowe rodziny.

Wierzę, że Piotr jeszcze pójdzie w góry, które od zawsze go fascynowały i zachwycały. Nie teraz, nie za rok, ale może za kilka. Niestety, by marzenie o sprawności, o nawiązaniu realnego kontaktu mogło się spełnić potrzebna jest intensywna, nieprzerwana rehabilitacja. Pobyt w ośrodku to jedyna szansa i nadzieja dla Piotra, ale koszt każdego miesiąca pobytu i opieki specjalistów już przekracza nasze możliwości. Wiemy, że sami nie zapewnimy mu tego, czego teraz potrzebuje najbardziej. Jesteśmy zdesperowani, bo przerwanie terapii jest równoznaczne z przegraną, a do tego nie możemy dopuścić… Całą rodziną zaangażowaliśmy się, by stawić czoła codzienności, ale tym razem to za mało. Piotr musi skorzystać z tego, co oferuje mu rehabilitacja, by mógł wrócić do nas, do swojej rodziny. W domu czeka na niego synek, który z tej sytuacji niewiele rozumie, prócz tego, że ukochany tatuś nagle zniknął – mówią bliscy 41-latka.

Teraz los jest nie tylko w naszych, ale też w Waszych rękach. Bo to Was musimy prosić o pomoc, by Piotr miał szansę wrócić do życia, które wymknęło mu się z rąk zupełnie niespodziewanie. Piotr to troskliwy syn, brat, wnuk i życiowy partner a nade wszystko czuły i opiekuńczy ojciec 3-letniego radosnego Ignasia. Pomóżmy mu nadal sprawdzać się w każdej z tych ról – apelują.

W ramach zbiórki prowadzonej za pośrednictwem serwisu Siepomaga.pl na potrzeby turnusu rehabilitacyjnego, umożliwiającego przywrócenie mężczyźnie sprawności, udało się już zebrać ponad 33 tys. złotych. Finansową pomoc w dalszym leczeniu i rehabilitacji może również przekazać wpłacając środki na konto Fundacji Votum:

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem: dla Piotra Winiarskiego

Można również przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:

KRS: 0000272272
z dopiskiem: dla Piotra Winiarskiego

/Siepomaga, Fundacja Votum, opr. mn/

Poprzedni artykułKsiążański festiwal kwiatów dopiero za rok
Następny artykułPolicja zachęca: zabezpiecz swój rower przed kradzieżą