Strona główna 0_Slider Świdniczanie ponownie ruszyli oddać krew. RCKiK chwali dawców za zaangażowanie

Świdniczanie ponownie ruszyli oddać krew. RCKiK chwali dawców za zaangażowanie [FOTO]

0

Niezmiennie licznym zainteresowaniem cieszyła się kolejna akcja oddawania krwi zorganizowana w Świdnicy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W czwartek w gmachu byłego gimnazjum na Osiedlu Młodych stawiło się blisko 30 krwiodawców.

Świdnica zawsze dopisuje. Co tydzień mamy komplet, czasami musimy wręcz prosić, żeby dawcy przyjeżdżali do Wałbrzycha. Tym razem zarejestrowanych zostało 27 krwiodawców – mówi Joanna Augun z RCKiK. Jak dodaje, właśnie z powodu ogromnego zaangażowania mieszkańców wałbrzyskie Centrum stara się, aby wyjazdy do Świdnicy zawsze dochodziły do skutku. – Zawsze nam szkoda odwoływać świdnicką akcję, dlatego robimy wszystko, żeby do niej doszło. Również z tego powodu staramy się wychodzić naprzeciw naszym dawcom i wsłuchiwać się w ich uwagi – wskazuje.

Jednym z postulatów zgłoszonych przez świdniczan było przeniesienie akcji oddawania krwi do pomieszczenia stacjonarnego. – Dzięki temu cała procedura trwa szybciej. W przypadku krwiobusa, wewnątrz autokaru mógł przebywać tylko jeden dawca – tłumaczy Augun. Od połowy kwietnia krwiodawcy zapraszani są do budynku byłego Gimnazjum nr 1 przy ulicy Kozara-Słobódzkiego. Akcje RCKiK odbywają się co czwartek w godzinach 9.00-13.00.

Według danych wałbrzyskiego RCKiK, zapasy krwi aż sześciu grup są niskie, a jednej (B Rh+) średnie. Tylko w przypadku krwi grupy AB Rh+ zapasy są duże.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułStęsknieni za wycieczkami? Muzeum Kolejnictwa otwiera się po przerwie!
Następny artykułNa Osiedlu Młodych powstają nowe miejsca parkingowe