Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom: ruszyła przebudowa ulicy 3 Maja

Strzegom: ruszyła przebudowa ulicy 3 Maja

0

Rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ulicy 3 Maja w Strzegomiu. Prace pochłoną około 1,2 mln złotych, a planowany termin ich zakończenia to koniec października 2020 roku.

Po wykonaniu prac przygotowawczych, tj. zatwierdzeniu i wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu i uzyskaniu zgody konserwatora zabytków na prowadzenie prac, rozpoczęła się realizacja robót w terenie. Prace rozpoczęły się od środkowego odcinka ulicy – od wiaduktu drogi krajowej nr 5 do posesji nr 8.

Do końca października będą występować utrudnienia w ruchu. – Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada połówkowe zamykanie odcinków jezdni. Odcinki będą miały długość od 100 m do 200 m i będą obejmowały połowę szerokości jezdni, aby możliwy był lokalny ruch dla mieszkańców. Miedzy zamkniętymi odcinkami możliwe będzie mijanie się pojazdów – tłumaczy Ewelina Kowalska z wydziału gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do zamknięcia południowej strony ulicy w celu likwidacji rowu i wykonania w jego miejscu odcinków kanalizacji deszczowej. Po wykonaniu podbudowy drogi i chodnika nad dawnym rowem, zostanie poprowadzony po niej ruch. Zostanie zamknięta północna połowa, aby przebudować ją wraz z nawierzchnią. Ostatnią fazą przebudowy będzie ułożenie nawierzchni południowej połowy jezdni i chodnika.

/UM Strzegom, opr. mn/