Strona główna 112 Rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Stracili uprawnienia

Rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Stracili uprawnienia

0

W czwartek świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy o ponad o 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierujący rozstali się z prawami jazdy na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

21 maja około godziny 17.30, na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Seat. 43-letni mieszkaniec Świdnicy w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 103 km/h, przekraczając dozwolony limit aż o 53 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zaledwie pół godziny później na terenie gminy Strzegom, mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – 21-letni mieszkaniec Strzelina, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził samochodem marki Audi z prędkością 121 km/h – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOlbrzymie akwarium w Zagórzu Śląskim czeka już na turystów [FOTO]
Następny artykułMiasto chce powstrzymać likwidację przejścia pieszo-rowerowego przy Kopernika. „Bardzo trudna sprawa do odkręcenia”