Strona główna Wydarzenia Powietrzna pompa ciepła. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Powietrzna pompa ciepła. Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

0

Czym jest powietrzna pompa ciepła? W jakich budynkach wykorzystuje się urządzenie? Z jakim kosztem aktualnie wiąże się jego zakup? Oto najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu. Skorzystaj z nich, jeśli właśnie planujesz taką inwestycję.

Powietrzna pompa ciepła, czyli co? 
Powietrzna pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania centralnego. Wykorzystuje naturalną energię, przez to jest w pełni bezpieczne dla naszego środowiska. Urządzenie doskonale radzi sobie z ogrzewaniem domów, dodatkowo zaś przygotuje ciepłą wodę użytkową, a nawet ochłodzi dom w gorące dni.

Każdy zainteresowany inwestor może wybrać model mający moc dopasowaną i odpowiednią dla jego potrzeb. Przykładowo może to być urządzenie PCCO Split o mocy 13,00 kW. Pompa taka może z powodzeniem stanowić jedyne źródło ciepła w domu energooszczędnym lub pracować hybrydowo np. z kotłem gazowym. Świetnie sprawdza się system współpracy między pompą a ogrzewaniem podłogowym, zapewniając nam komfort i doskonałą temperaturę w każdą pogodę. Do tego pompa podgrzeje ciepłą wodę użytkową oraz, co bardzo ważne, będzie chłodzić pomieszczenia w upalne dni.

Klasa energetyczna pompy? 
Powietrzna pompa ciepła posiada także grzałkę, które jest wsparciem, kiedy konieczne będzie włączenie trybu awaryjnego. Jest pomocna także wtedy, kiedy na zewnątrz mamy temperatury skrajnie ujemne. Dobra pompa to taka, która posiada najlepszą klasę energetyczną na rynku. Aktualnie dostępne są już modele: A++ i A+++.

Jak wygląda taka instalacja? 
Urządzenie bardzo dobrze współpracuje z popularnym ogrzewaniem podłogowym. Jego instalacja i zawartość zestawu zależy od modelu, na jaki zdecyduje się inwestor. Całość może składać się z dwóch jednostek. Jedna z nich montowana jest wewnątrz budynku, druga na zewnątrz, w miejscu, które nie jest nadmiernie eksponowane na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy słońce. Pompy współpracują ze zbiornikami ciepłej wody użytkowej, ich pojemność wynosi zwykle 200-300 litrów. Montuje się je we wnętrzach domów, a pomieszczenie nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Możemy zrezygnować z komina oraz kotłowni i wolną przestrzeń wykorzystać np. na garderobę albo spiżarnię. Więcej miejsca, więcej wolności, więcej pomysłów!

Sprawdź ofertę na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Sterowanie pompą, jak przebiega? 
Mamy tu trzy opcje do wyboru. Można to robić przy pomocy specjalnego sterownika dołączonego do urządzenia, poprzez aplikację lub stronę internetową. Osoba obsługująca taki system po włączeniu trybu ekonomicznego programuje sprzęt, aby pracował on głównie w tańszej taryfie. Mobilne zarządzanie pozwala ponadto na zgłaszanie usterek do instalatora. W ten sposób wiele problemów rozwiązywane jest na drodze online.

/Artykuł sponsorowany/