Strona główna Bez kategorii Negocjowanie wyższego wynagrodzenia – kiedy najlepiej poprosić o podwyżkę?

Negocjowanie wyższego wynagrodzenia – kiedy najlepiej poprosić o podwyżkę?

0

Jak wiadomo, każdy chce otrzymywać godziwe wynagrodzenie za swoją pracę. Jeśli uważasz, że powinieneś otrzymać podwyżkę albo w nowej firmie zaproponowali Ci za małe wynagrodzenie, najlepiej poprosić o podniesienie pensji. Kiedy i jak najlepiej to zrobić?

Nowa praca a warunki finansowe
Otrzymałeś nową pracę, już masz podpisać umowę, ale oferowane wynagrodzenie wydaje Ci się za niskie? Nie wiesz czy w tej sytuacji wypada negocjować podwyżkę? To właśnie najlepsza chwila, w której możesz skierować prośbę o podniesienie pensji. Dla pracodawcy takie pytanie będzie oznaczało, że znasz swoją wartość i wiesz, że firma zyskuje zatrudniając Ciebie. Negocjowanie pensji nie sprawi, że zwierzchnik nie będzie chciał Cię zatrudnić, dlatego nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać. To ile możesz wynegocjować zależy głownie od Twoich kompetencji. Im większe masz doświadczenie i kompetencję, tym więcej możesz wynegocjować. Przed przystąpieniem do negocjowania wynagrodzenia, musisz zwrócić uwagę nie tylko na pensję podstawową, ale także dodatki, które być może znacznie podwyższą Twoje przyszłe dochody.

Negocjowanie wynagrodzenia z obecnym pracodawcą
Nie jest łatwo wynegocjować podwyżkę od pracodawcy, u którego jesteśmy zatrudnieni od dłuższego czasu. Jeśli pracujesz w danym zakładzie przez kilka lat, to możesz poprosić o podwyżkę stażową. Kiedy odniesiesz większy sukces, dzięki któremu firma zyskuje, to pracodawca może zaoferować Ci podwyżkę uznaniową. Pamiętaj, że prośba o podwyżkę nie jest ujmą tylko podkreśleniem swojej wartości. Jeżeli uważasz, że zasługujesz na podwyżkę, to powinieneś porozmawiać na ten temat z pracodawcą. Podczas rozmowy z szefem musisz być pewny siebie i umieć przedstawić konkretne argumenty przemawiające za słusznością swojej prośby. Negocjowana kwota powinna być adekwatna do Twoich osiągnięć w danej firmie.

/Artykuł sponsorowany/