Strona główna 0_Slider Pomoc dla świdnickiego szpitala i pogotowia wciąż płynie szerokim strumieniem

Pomoc dla świdnickiego szpitala i pogotowia wciąż płynie szerokim strumieniem

2

Nie ma dnia, by do świdnickich medyków nie trafiały dary od firm, organizacji oraz osób prywatnych. Do dzisiaj w szpitalu „Latawiec” udało się uniknąć masowych zakażeń koronawirusem. By ten stan utrzymać, potrzebna jest znacznie zwiększona liczba środków ochrony i dezynfekcji.

Niemal każdego dnia świdnicki szpital informuje o kolejnych darczyńcach. W ostatnim czasie do „Latawca” trafiło wsparcie w postaci niemal 600 litrów środków dezynfekcyjnych, przekazanych przez firmę Osadkowski SA. Kolejne 600 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni podarowała firma BHPPROFES.

Do placówki cały czas dostarczane są także środki ochrony. Zestaw przyłbic oraz maseczek dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii przekazał Przemysław Rabiej, 1000 masek FFP2/N95 ofiarował serwis Siepomaga.pl, a kolejny tysiąc podarowała firma Kat-Recykling. Ponad 1000 szt. maseczek ufundowały z kolei gmina Strzegom oraz Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Pszennie. Na oddział onkologii klinicznej powędrowały maseczki i czepki uszyte w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Wsparcie cały czas trafia również do Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Środki ochrony osobistej przekazali tam m.in. druhowie z OSP Jaroszów, czy też członkowie Zespołu Pieśni i Tańca z Wałbrzycha. Do pogotowia trafiają też przyłbice ochronne, a dzięki wsparciu finansowemu ze strony MZEC Świdnica, pracowników świdnickiego Urzędu Skarbowego oraz osób indywidualnych udało się zakupić koszulki dla medyków, o co ratownicy apelowali pewien czas temu.

30 kwietnia 2020 r. funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy, w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga, przekazali na ręce kierownictwa Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy maseczki i fartuchy ochronne, a także przyłbice. Maseczki i fartuchy ochronne zostały uszyte w Areszcie Śledczym w Świdnicy przez skazanych, którzy na co dzień odbywają karę w świdnickiej jednostce. Już na początku kwietnia 2020 r. funkcjonariusze aresztu czynnie reagując na występujące zagrożenie epidemiczne stworzyli specjalne stanowiska krawieckie i przygotowali osadzonych do szycia odzieży ochronnej. Aktualnie w ramach nieodpłatnego zatrudnienia zajmuje się tym 7 skazanych, a od 4 maja 2020 r. do pracy przystępują kolejni, co pozwoli na pracę zmianową i jeszcze większą produkcję. Każdego dnia w jednostce są wytwarzane setki maseczek i dziesiątki fartuchów. Natomiast przyłbice zostały ufundowane przez samych funkcjonariuszy aresztu, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć medyków, w niezwykle trudnej pracy podczas epidemii.

Wsparcie w formie finansowej można przekazywać na rachunek bankowy szpitala prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:
26 1090 2369 0000 0001 4461 4429
SPZOZ w Świdnicy, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica

W przypadku wsparcia finansowego dla SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy uruchomiony został dedykowany rachunek bankowy prowadzony w Santander Bank Polska SA o numerze:

44 1090 2369 0000 0001 4461 6142
SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, ul. Leśna 31, 58-100 Świdnica

/opr. mn/

fot. SPZOZ w Świdnicy, SPZOZ PPR w Świdnicy

Poprzedni artykułNiecałe 47 tysięcy mieszkańców Świdnicy? Tak wynika z deklaracji śmieciowych
Następny artykułZ dożywotnim zakazem jazdy i kompletnie pijany skasował dwa zaparkowane samochody