Strona główna 0_Slider Parowóz Tomek ma już 75 lat. Muzeum w Jaworzynie zaprasza na urodziny!

Parowóz Tomek ma już 75 lat. Muzeum w Jaworzynie zaprasza na urodziny!

0

„Tomek i przyjaciele” to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci serii animowanych filmów, opowiadających o przygodach angielskiego parowozu. Zanim przygody Tomka trafiły na ekran, cieszyła najmłodszych w książeczkach Wilberta Awdry’ego. Sympatyczny parowóz ma swoje stałe miejsce także w Muzeum Kolejnictwa w jaworzynie Śląskiej. W najbliższy weekend planowane są huczne urodziny Tomka.

Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a została wydana 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z okazji Dnia Dziecka zaprasza od 30 maja do 1 czerwca 2020 roku na bezpieczne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w towarzystwie wszystkich bohaterów bajki do autentycznej zabytkowej parowozowni. Już przy wejściu jaworzyńskie parowozy przywitają wszystkich uśmiechniętymi buźkami – zapowiadają organizatorzy urodzin Tomka.

Dla najmłodszych zostaną przygotowane stacje kolejowe do zaliczenia:

Stacja 1 – na tej stacji dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i przejściu kolejowym, znaki drogowe, zasady korzystania z kolejowego rozkładu jazdy,

Stacja nr 2 – to stacja, na której dzieci pomalują kredą prawdziwy parowóz i zamienią go w bajkową postać,

Stacja nr 3 – restauracja w wagonie Wars serwuje menu dla dzieci,

Stacja nr 4 – na tej stacji stanie fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie,

Stacja nr 5 –  malowanie laurki urodzinowej dla Tomka,

Stacja nr 6 –  Parowozownia w miniaturze – zwiedzanie makiet kolejowych,

Stacja nr 7 – balony z helem,

Stacja nr 8 – przejażdżki lokomotywą spalinową oraz wagonem.

Muzeum Kolejnictwa to łącznie ponad 2,5 ha bezpiecznej i otwartej przestrzeni ekspozycyjnej przystosowanej do zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym odpowiadającym wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W obiekcie wprowadzono pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania bezpieczeństwa zwiedzających.

Każdy kupiony bilet pomaga w utrzymaniu wyjątkowego muzeum i pozwala na odnawianie kolejnych wagonów oraz lokomotyw. Muzeum jest obecnie czynne od 10.00 do 18.00.

/Informacje organizatora, opr. red./
Zdjęcia Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Poprzedni artykułSzpital jest zrujnowany, ale winy nie było. Prokuratura umarza postępowanie przeciwko zakonowi elżbietanek
Następny artykułSprzedaż działki za pół ceny w prokuraturze już czwarty rok