Strona główna 0_Slider Pandemia wpłynęła na świat miniaturowych dzieł sztuki. Świdnickie święto modelarstwa dopiero za...

Pandemia wpłynęła na świat miniaturowych dzieł sztuki. Świdnickie święto modelarstwa dopiero za rok

0

Planowane na ten rok Świdnickie Biennale Modelarskie odbędzie się w innym terminie. Organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu wydarzenia na 4-5 września 2021 roku, niezmiennie zapraszając do Świdnicy hobbystów z całego świata.

W festiwalu i konkursie modelarskim organizowanym przez IPMS Świdnica – Świdnickie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych regularnie bierze udział kilkudziesięciu pasjonatów modelarstwa z Polski i z zagranicy. Na równie duże zainteresowanie ze strony modelarzy liczył w tym roku prezes stowarzyszenia Tomasz Kędzierski, który szczególnie zachęcał do zgłaszania do konkursu replik z czasów I wojny światowej.

1 maja stowarzyszenie poinformowało o przesunięciu biennale na następny rok. Tym samym wydarzenie nie odbędzie się w dniach 5-6 września 2020, a 4-5 września 2021 roku.

Od 2007 roku, w ramach promocji Świdnicy, główną nagrodą biennale jest statuetka Manfreda von Richthofena, która przyznawana jest za najlepszy model samolotu z I wojny światowej. Od 2010 roku Richthofen Trophy wręczane jest również na ogólnoświatowych modelarskich mistrzostwach Scale ModelWorld, które odbywają się w Telford w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy mogą powalczyć także o inne nagrody, w tym nagrody specjalne: Grand Prix – wyróżnienie od prezydenta Świdnicy za wybitny model wystawy, nagroda przechodnia za model w polskich barwach – przyznawana przez IPMS Świdnica, wyróżnienie od Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Henryk Pszczolkowski Cup – za najlepszy pojazd cywilny, a także Modelarze – Modelarzom – nagroda przyznawana w drodze plebiscytu wśród uczestników biennale.

Zobacz galerię zdjęć z wystawy zorganizowanej podczas Świdnickiego Biennale Modelarskiego w 2018 roku:

/opr. mn/

Poprzedni artykułOd poniedziałku zmiany w świdnickiej komunikacji
Następny artykułNiecałe 47 tysięcy mieszkańców Świdnicy? Tak wynika z deklaracji śmieciowych