Strona główna 0_Slider Od poniedziałku szkoły częściowo otwarte

Od poniedziałku szkoły częściowo otwarte

0

Pod dwumiesięcznej przerwie część uczniów znów pojawi się w szkołach. Do klas mogą wrócić dzieci klas I-III oraz ósmoklasiści. Zajęcia będą jednak ograniczone. Nie zostanie przerwane nauczanie zdalne.

SP nr 2 w Świdnicy, fot. Dariusz Nowaczyński

Od 25 maja umożliwione będzie prowadzenie: zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej, konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

Już od 6 maja szkoły podstawowe mają możliwość organizowania zajęć opiekuńczych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówek. Teraz przygotowują się na przyjęcie uczniów z klas I-III.

Do naszej szkoły wpłynęły deklaracje od rodziców 19 uczniów, którzy będą korzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych – mówi Alicja Matysik, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy. – Największym wyzwaniem będzie stworzenie dzieciom możliwości dalszego korzystania z nauki zdalnej. Zajęć w sieci nie przerywamy. Od początku kwietnia opracowaliśmy system, który bardzo dobrze funkcjonuje. Uczniowie klas I-III mają od 2 do 3 godzin lekcji codziennie. Nasz informatyk sprawdza, czy wszystkie dzieci, które przyjdą do szkoły, będą mogły uczestniczyć w lekcjach on-line. Mam nadzieję, że to się uda.

Już wczoraj nauczyciele spotkali się na radzie pedagogicznej, prowadzonej on-line. – Przekazałam procedury, opracowane na podstawie wytycznych – mówi dyrektorka szkoły. Wszyscy nauczyciele przed podjęciem zajęć w Świdnicy przechodzą testy tzw. kasetkowe, które opłacane są z budżetu miasta. Urząd Miejski wyposażył placówkę w płyny dezynfekcyjne i środki ochrony osobistej dla nauczycieli. Dzieci nie będą nosiły maseczek.

W Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie zostaną podzieleni na 3 grupy i każda będzie pod opieką innego nauczyciela. Szkoła i teren do niej przyległy są zamknięte dla osób postronnych.

Najprawdopodobniej w tym roku szkolnym tradycyjnych lekcji w klasach już nie będzie.

/asz/

Poprzedni artykułSpektakle malowane piaskiem online
Następny artykuł5 faktów o uprawach zbóż w Polsce