Strona główna Wydarzenia Strzegom „Nakrętkowe serce” stanęło przed strzegomskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

„Nakrętkowe serce” stanęło przed strzegomskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

0

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji stanął wysoki na ponad 1,5 metra metalowy pojemnik w kształcie serca. – Chcielibyśmy żeby to serce napełniło się nakrętkami, a pieniądze przekazane zostały na rzecz osób potrzebujących – tłumaczy Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

Codziennie każdy z nas pozbywa się plastikowych nakrętek stanowiących zamknięcie butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach i opakowaniach po najróżniejszych płynach. Tymczasem ich zbieranie może przybrać formę jednej z popularnych akcji charytatywno-ekologicznych – wyjaśniają przedstawiciele strzegomskiego OSiR.

Zebrane nakrętki sprzedawane są firmom recyklingowym i przerabiane na surowiec wtórny. – Często, świadomi ich przydatności odkładamy na bok bezużyteczne dla nas nakrętki, ale kiedy nazbiera się ich całkiem sporo, nie bardzo wiemy co z nimi zrobić. Teraz można je przynieść do pojemnika, który 14 maja został zamontowany przed bramą wjazdową do strzegomskiego OSiR-u – dodają.

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

/OSiR Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułMinister Murdzek zachęca rektorów uczelni do uhonorowania Jana Pawła II. „Dostrzegamy Jego zasługi dla nauki”
Następny artykułObywatelska inicjatywa w sprawie dofinansowania in-vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej