Strona główna Wydarzenia Najlepsze sposoby na bezpieczny odbiór przesyłki

Najlepsze sposoby na bezpieczny odbiór przesyłki

0

Jak odebrać przesyłkę szybko i bezpiecznie? Sprawdźmy, jak możemy w łatwy sposób radzić sobie w czasie pandemii COVID-19. Jest wiele sposobów, które pozwolą nam odebrać przesyłkę w sposób niezagrażający zdrowiu. Jaki wybrać najlepiej? 

W czasie pandemii COVID-19 ważne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności. Dotyczy to oczywiście także odbioru zamówionych przez nas przesyłek. Do tej pory zazwyczaj nawet się nad tym nie zastanawialiśmy. Po prostu robiliśmy zakupy i wybieraliśmy opcję dostawy, która była dla nas najwygodniejsza. Obecnie jednak ważne, by na pierwszym miejscu stawiać swe bezpieczeństwo. Na szczęście firmy takie jak Furgonetka.pl pozwalają na wysłanie przesyłek na wiele różnych sposobów. Wśród nich znajdziemy kilka, które umożliwią nam łatwy, a przede wszystkim całkowicie bezpieczny odbiór przesyłki. Dowiedzmy się, jaką więc opcję dostawy wybrać najlepiej.

Przesyłka w paczkomacie — szybko i bez formalności 
Paczkomaty pojawiły się u nas już kilka lat temu. Jednak chyba każdy zgodzi się, że to właśnie teraz, w czasie pandemii cieszą się największą popularnością. Właściwie nic w tym dziwnego, gdyż metoda ta pozwala nam na całkowicie bezpieczny odbiór przesyłki. Nie musimy bowiem z nikim rozmawiać, niczego podpisywać, a nawet dotykać. Wystarczy bowiem zeskanować odpowiedni kod, a skrytka, w której mieści się paczka, otworzy się samodzielnie. Dużym atutem jest również to, że odbiór przesyłki w paczkomacie jest możliwy właściwie w każdym mieście w naszym kraju. Nie ma więc najmniejszych nawet wątpliwości, że ta metoda dostawy jest doskonałym wyborem w obecnej sytuacji i nie tylko.

Dostawa kurierem — bezdotykowe doręczenie 
Jeśli wolimy w ogóle nie wychodzić z domu, wciąż możemy zamówić przesyłkę prosto na nasz adres. Pamiętajmy jednak, że kurierzy mają codziennie kontakt z setkami osób. Z tego też względu warto korzystać z dostawy bezdotykowej. Jeśli czekamy na opłaconą już paczkę, bez problemu możemy liczyć na taką opcję. Jak to wygląda w praktyce? Odbiór przesyłki od kuriera jest bardzo prosty. Wystarczy, że poprosimy taką osobę podczas rozmowy telefonicznej lub po prostu przez domofon, by pozostawiła paczkę przed naszymi drzwiami.

Odbiór przesyłki w punkcie — zawsze po drodze 
Odbiór w punkcie to świetna opcja dostawy dla osób, które pracują poza domem w czasie pandemii. Dzięki temu w drodze powrotnej szybko odbierzemy paczkę z danego punktu. Zazwyczaj jest to sklep, stacja paliw, czy też kiosk. Z metody tej warto skorzystać, gdy nie mamy możliwości odbioru paczki w paczkomacie, chcemy zapłacić za nią gotówką, lub po prostu, gdy wybraliśmy opcję za pobraniem, więc odbiór bezdotykowy nie byłby możliwy.

Odbieraj i nadawaj bezpiecznie paczki dzięki Furgonetka.pl.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMieszkańcy wybrali imiona dla pierwszych w Świdnicy autobusów elektrycznych
Następny artykułNajwiększe targowisko w powiecie szykuje się do otwarcia. Co dalej, zależy od klientów i handlujących