Strona główna Sport Jeździectwo Mistrzostwa Europy zostały odwołane!

Mistrzostwa Europy zostały odwołane!

0

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa odwołane zostały Mistrzostwa Europy Kuców 2020 w Strzegomiu, które miały się odbyć w dniach 15-19 lipca. Decyzja została podjęta w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Jeździecką w trosce o zdrowie zawodników i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, a także z uwagi na zachowania zasad fair play.

– Podjęliśmy wszelkie możliwe kroki, aby rozegrać zawody w innym terminie, jednak organizowanie wielkiego wydarzenia sportowego podczas wakacji szkolnych byłoby niezwykle trudne. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu zawodników udział w mistrzostwach był ostatnią szansą na start w tej kategorii wiekowej, dlatego zamiast Mistrzostw Europy Kuców planujemy zorganizować nowe zawody pod nazwą: European Pony Masters, które odbyłyby się we wrześniu lub październiku. Zawody rozegrane zostaną w trzech dyscyplinach olimpijskich: skokach, WKKW i ujeżdżeniu z klasyfikacją indywidualną i drużynową – wyznają organizatorzy wydarzenia.

Konieczność odwołania Mistrzostw Europy Kuców, po ogromie pracy, którą do tej pory wykonano na rzecz ich przygotowania, to dla Marcina Konarskiego i jego wspaniałego teamu organizacyjnego ogromne rozczarowanie. Podobnie jak dla wszystkich młodych zawodników, którzy mieli zaplanowany start w Polsce tego lata – mówi Sabrina Ibáñez, sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. – Cudownie, że Strzegom wymyślił kreatywne rozwiązanie z nowymi zawodami European Pony Masters oferując alternatywne wydarzenie sportowe w późniejszym terminie.

/LKS Stragona/

Poprzedni artykułPierwszy mecz w Świdnicy, rewanż w Jędrzychowicach
Następny artykułCzy w 2020 mieszkania na rynku pierwotnym będą tanieć?