Strona główna Sport Piłka nożna Pierwszy mecz w Świdnicy, rewanż w Jędrzychowicach

Pierwszy mecz w Świdnicy, rewanż w Jędrzychowicach

2

W siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej doszło do losowania gospodarza pierwszego pojedynku barażowego. Stawką dwumeczu pomiędzy Dabro-Bau Polonią-Stal Świdnica a Apisem Jędrzychowice jest awans do makroregionalnej III ligi obejmującej województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie. 

Dwa tygodnie temu zadecydowano, że rozgrywki w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych nie będą kontynuowane w sezonie 2019/2020, a za końcowe uzna się tabele po ostatniej rozegranej kolejce. Takim sposobem wyłoniono dwóch zwycięzców – Dabro-Bau Polonię-Stal Świdnica na wschodzie i Apis Jędrzychowice na zachodzie. O ile triumf świdniczan był nieco bardziej wyraźny – 3 punkty nad Sokołem Wielka Lipa i 7 “oczek” nad Bielawianką Bielawa (do tego wygrane oba bezpośrednie spotkania), to na zachodzie obserwowaliśmy znacznie bardziej zaciętą sytuację. Na finiszu trzy ekipy zgromadziły taką samą liczbę punktów (37). Był to właśnie Apis, Karkonosze Jelenia Góra i AKS Strzegom. Jędrzychowiczanie wygrali oba bezpośrednie spotkania (2:1 z AKS-em i 3:0 z Karkonoszami), a do tego legitymowali się najlepszym bilansem goli.

Pierwszy pojedynek pomiędzy mistrzami obu grup IV ligi odbędzie się w sobotę, 27 czerwca o godz. 17.00 na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trzy dni później (wtorek, 30 czerwca) biało-zieloni powalczą w Jędrzychowicach i tam postarają się przypieczętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

/MDvR/