Strona główna 0_Slider Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym roku życzenia i gratulacje tylko on-line

Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym roku życzenia i gratulacje tylko on-line

1

Są służbą, która cieszy się największym zaufaniem Polaków, a zasłużyli na to swoją odwagą, profesjonalizmem i poświęceniem. Dzisiaj strażacy na całym świecie obchodzą swoje święto. W powiecie świdnickim jest ich ponad 1100.

O bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu dba 97 strażaków zawodowych, 4 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz 1028 druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej (w tym 728 aktywnych). 17 strażaków zawodowych pracuje w komendzie powiatowej, 43 w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Świdnicy i 31 w JRG w Świebodzicach. Na terenie powiatu działają 43 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Święto Strażaka od 2003 roku w Polsce jest świętem zawodowym, ustanowionym przez Sejm RP. Co roku jest ono okazją do uroczystego apelu z udziałem władz samorządowych, podczas którego wręczane są awanse i odznaczenia. W tym roku życzenia popłyną wyłącznie on-line i telefonicznie, a awanse i odznaczenia komendant wręczy podczas osobistych spotkań. Na tę zmianę wpłynęła pandemia koronawirusa. Strażacy od kilku tygodni robią wszystko, by do minimum ograniczyć zagrożenie zakażeniem SARS -CoV-2. Służy temu m.in. przeorganizowanie codziennej pracy tak, by zmiany nie miały ze sobą styczności.

/asz/

Poprzedni artykułDo czego służy kalkulator zdolności kredytowej i czy można mu wierzyć?
Następny artykułŚwidnicki szpital bez zakażeń. Dwa oddziały wróciły do pracy