Strona główna Wydarzenia LTE jako internet domowy

LTE jako internet domowy

0

W obliczu coraz szerszego dostępu do nowoczesnej technologii LTE, czyli technologii umożliwiającej transmisję danych sieci komórkowej. wiele osób decyduje się na zmianę dotychczas królującego w Polskich domach kablowego internetu na właśnie internet LTE. Coraz więcej argumentów przemawia za tym, by dokonać tego typu zamiany, czego dowodem są bardzo atrakcyjne ceny, jakie obecnie można uzyskać u operatorów sieci komórkowych. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę domowego internetu, warto bliżej zapoznać się z technologią LTE. 

Czym jest internet LTE
Internet LTE to następca znanej wszystkim technologii 3G. Popularna obecnie sieć 4G jest dużym skokiem naprzód w obszarze rozwoju technologii internetu mobilnego, a potwierdzeniem tego są doskonałe parametry, które owa sieć osiąga. W zależności od posiadanej anteny, technologia LTE pozwala na osiągnięcie szybkości pobierania nawet do 50 Mbps oraz wysyłania z prędkością 20 Mbps przy maksymalnym opóźnieniu 20 ms. Przed zamianą internetu kablowego na internet LTE, warto sprawdzić, czy nasze miejsce zamieszkania jest objęte technologią LTE. W przeciwnym wypadku, parametry techniczne tego innowacyjnego rozwiązania mogą nie być tak zachwycające. Przed wyborem konkretnego operatora, warto ustalić, czy w miejscu w którym mieszkamy, jest dostępna odpowiednia infrastruktura, która pozwoli nam na korzystanie z internetu LTE. Każdy operator na swojej stronie internetowej prezentuje mapę zasięgu LTE, co pozwoli na łatwą ocenę tej kwestii.

Jakie urządzenia mogą nam być niezbędne do uruchomienia internetu LTE w naszym domu
W celu aktywowania swojej usługi internetu LTE, niezbędne będzie wyposażenie się w urządzenie, które odpowiada za odbiór oraz zarządzanie sygnałem LTE. Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku jest zdecydowanie router LTE, który różni się od tradycyjnego routera jedynie wbudowanym modemem LTE. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli routerów, które różnią się zarówno jakością, mocą jak i ceną. Routery można zakupić już od 100 złotych, a najwyższa półka oscyluje w granicach nawet tysiąca złotych. Ważną kwestią, która może decydować o jakości internetu LTE w naszym domu jest odpowiednie ustawienie routera w taki sposób, by swoim zasięgiem pokrywał całe mieszkanie lub dom. Gdy pomimo optymalnego ustawienia routera LTE wciąż zauważamy problemy z jakością lub szybkością pomieszczenia w bardziej oddalonych pomieszczeniach, możemy zastanowić się na doposażeniem się w repeatery, które pozwolą na przekierowanie sygnału sieci bezprzewodowej do najdalszych zakątków naszego domu. Tego typu urządzenia nie są drogie, a ich skuteczność, w zależności od odpowiedniego ustawienia, może być bardzo duża.

Jaką ofertę internetu LTE wybrać?
Na rynku dostępnych jest wiele ofert internetu bezprzewodowego. Wszystkie znane na Polskim rynku sieci oferują coraz lepsze warunki cenowe wykorzystania internetu LTE w swoim domu. Ze względu na dużą konkurencyjność na rynku, operatorzy bardzo często stosują atrakcyjne oferty i promocje dotyczące zarówno oferty internetu, jak i urządzeń pomocniczych jak LTE.

Więcej informacji znajdziecie na:https://panwybierak.pl/oferty/internet-domowy-lte/57

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDrony w służbie walki z koronawirusem
Następny artykułBiskup odradza organizowanie I Komunii Świętych w maju. Nowe wytyczne w związku z epidemią