Strona główna Wydarzenia Świdnica Kilkaset przyłbic dla świdnickiego szpitala. Potrzebne jest wsparcie umożliwiające dalszą produkcję

Kilkaset przyłbic dla świdnickiego szpitala. Potrzebne jest wsparcie umożliwiające dalszą produkcję

1

Kolejnych 300 sztuk przyłbic ochronnych trafiło na oddział ginekologiczno-położniczy, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz oddział kardiologiczny świdnickiego szpitala „Latawiec”. Darczyńcą jest firma Prasmet ze Świdnicy, która nieodpłatnie przekazuje przyłbice jednostkom ochrony zdrowia. W planach jest dalsza produkcja na szerszą skalę, jednak aby stało się to możliwe potrzebne jest wsparcie.

fot. Prasmet

Produkcja przyłbic z formy wtryskowej uruchomiona została przez Prasmet we współpracy z firmą Waś. – Założeniem projektu jest wyposażenie szpitali i przychodni w przyłbice całkowicie bezpłatnie. W chwili obecnej kilka firm uczestniczy już w projekcie. Poszukujemy firm, które pomogą nam w zakupach, transporcie i produkcji: głównie folii w postaci okładek do bindowania A4 oraz gumkę materiałową o szerokości od 7 do 8 mm najlepiej z otworkami pod guziki – opisują pomysłodawcy inicjatywy.

Dzięki formie wtryskowej i wykrojnikom do folii możemy osiągnąć wydajność kilku tysięcy sztuk przyłbic na dobę. Wzór naszej przyłbicy początkowo wykonaliśmy na drukarce 3D, udoskonaliliśmy i przygotowaliśmy model, który według nas najlepiej sprawdzi się jako jednorazowa przyłbica – wyjaśniają przedstawiciele firmy. W pierwszej kolejności w przyłbice przedsiębiorstwo chce wyposażyć świdnicki szpital i pogotowie, a następnie kolejne okoliczne placówki. Kolejnym krokiem będzie dotarcie do najbardziej potrzebujących placówek w całej Polsce. – Naszym celem jest produkcja i przekazywanie do szpitali 45 000 sztuk przyłbic medycznych miesięcznie – deklarują władze firmy.

Posiadamy duże ilości przyłbic, ale musimy mieć do nich folię i materiałowe gumki – pierwsze partie kupujemy za własne fundusze. Aby akcja darmowych przyłbic mogła być robiona na szeroką skalę – potrzebujemy wsparcia. Poszukujemy funduszy lub darczyńców przezroczystej folii w rolce lub arkuszach – grubości co najmniej 200 mikronów. W naszych przyłbicach sprawdzają się okładki do bindowania w formacie A4. Cena folii którą można wykorzystać do przyłbic medycznych bardzo mocno podskoczyła do góry. Chcemy skupować folię z rynku bądź dotrzeć z dużym zamówieniem bezpośrednio do producenta folii. Do naszych przyłbic potrzebne są też gumki płaskie materiałowe (najlepiej z otworami na guziki) – wyliczają.

Więcej o akcji można przeczytać na portalu zrzutka.pl oraz na stronie firmy Prasmet.

/opr. mn/

Poprzedni artykułAlchemia teatralna TV
Następny artykułNiepełnosprawny pedofil chciał ponownego procesu. Wyrok w apelacji zapadł błyskawicznie