Strona główna Kultura Alchemia teatralna TV

Alchemia teatralna TV

0

 Sytuacja, w której się znaleźliśmy, każe nam poszukiwać nowych sposobów kontaktu z widzami i — co za tym idzie — nowych form artystycznego wyrazu. Nawiązując do bogatej w Polsce tradycji teatru telewizji Świdnicki Ośrodek Kultury uruchamia „Alchemia teatralna TV”, w której dzięki montażowi Kamila Gąszowskiego spotkają się na ekranie obecni i dawni uczestnicy alchemicznych warsztatów. Na zaproszenie do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu odpowiedziało 42 osoby.

Współpracujący od lat z Alchemią teatralną instruktor i reżyser, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Juliusz Chrząstowski, stworzył scenariusz teatralnego serialu na podstawie wyboru wierszy poetów anglosaskich wpisujących się w nurt purnonsensu — absurdalnie zabawnych, zaskakująco śmiesznych, zadziwiających obrazami zrodzonymi z niczym nieskrępowanej wyobraźni. Szereg limeryków, wierszy i wierszyków, epitafiów i żartów słownych, złoży się na wirtualny spektakl wywołujący jednak nie tylko pusty śmiech, ale też skłaniający do refleksji nad sprawami nierozwiązywalnymi.

Pierwszy odcinek  już w czwartek 7 maja. Premiera o godz. 18.00 na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook oraz na jego kanale na YouTube.

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

/ŚOK/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Druga śmiertelna ofiara w Świdnicy
Następny artykułKilkaset przyłbic dla świdnickiego szpitala. Potrzebne jest wsparcie umożliwiające dalszą produkcję