Strona główna 0_Slider Karmią i rapują dla medyków. Świdniccy gastronomicy w akcji #Hot16Challenge2

Karmią i rapują dla medyków. Świdniccy gastronomicy w akcji #Hot16Challenge2

0

Zaczęli raperzy, ale akcja, której celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w czasie epidemii koronawirusa, zatacza coraz szersze kręgi. Rapowali już m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Wojciech Mann, Artur Andrus, Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak i prezydenta Andrzej Duda, który wzbudził największe kontrowersje. #Hot16Challenge2 ma już swoją świdnicką odsłonę.

#Hot16Challenge rozpoczął się w 2014 roku. Raperzy rzucali sobie wyzwania twórcze, polegające na wrzucanie do sieci szesnastowersowych utworów. Pomysł wrócił i stał się okazja do promowania pomocy dla służby zdrowia w walce z COVID-19 na platformie siepomaga.pl. Do dzisiaj udało się zebrać 2 267 001 zł.

Szczególne emocje wywołała próba rapu w wykonaniu prezydenta Andrzeja Dudy, któremu internauci przypomnieli, że przyłożył się swoim podpisem do przekazania 2 mld złotych mediom publicznym zamiast służbie zdrowia. Karierę zrobił także wers „nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły”. „Nie pytajcie nas o imię, tylko o to, co w meni” – rapują zgrabnie świdniczanie z Bar Gar.

Mimo własnych problemów gastronomicy, związanych z zamrożeniem branży, od marca wspierają świdnicki szpital i pogotowie ratunkowe, przekazując posiłki. Teraz zachęcają także do przekazywania datków. Oczywiście nie zabrakło wyzwania dla kolejnych ekip ze Świdnicy. Bar Gar nominował Ambasadę San EscoBAR, No Suga Caffe i Green Moss.

Poprzedni artykułKoronawirus w Świdnicy. Strażacki namiot stanął przed domem seniora [FOTO]
Następny artykułSilne wsparcie dla samotnego ekologa od druhów z Zebrzydowa. Usunęli górę śmieci