Strona główna 112 Kaczki maszerujące Wrocławską, sarna uwięziona w ogrodzeniu, libacja w Ogrodzie Różanym. Interwencje...

Kaczki maszerujące Wrocławską, sarna uwięziona w ogrodzeniu, libacja w Ogrodzie Różanym. Interwencje straży miejskiej

2

Od 24 do 30 kwietnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 109 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

25 kwietnia 2020 roku o godz. 19.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów w jednej z posesji przy ulicy Przelotowej. Zgłaszający twierdził, że z komina wydobywa się wyjątkowo cuchnący dym w kolorze zielonym. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili wydobywanie się dymu z komina, jednak nie miał on ani podejrzanego zapachu, ani też zielonego koloru. Następnie dokonano kontroli pieca, oraz opału. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Lokatorzy spalali jedynie certyfikowany węgiel.

26 kwietnia 2020 roku o godz. 8.11 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie przy sklepie „Żabka” na ulicy Westerplatte. Zgłoszenie potwierdzono, jednak wystąpiły problemy z ustaleniem tożsamości tej osoby. Personalia udało się potwierdzić dopiero po przewiezieniu mężczyzny do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Awanturnik nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić przyczyn swego zachowania, za które został ukarany mandatem karnym w kwocie 200 złotych.

26 kwietnia 2020 roku o godz. 13.13 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej zgłosił, iż otrzymał informacje dotyczące sarny uwięzionej w ogrodzeniu Ogrodów Działkowych „Aronia”. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że zwierzę utknęło pomiędzy szczeblami furtki wejściowej. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozgięli metalowe szczeble i uwolnili spłoszoną sarnę. Niestety nie była ona sama w stanie się poruszać. Zwierzę trafiło pod opiekę do schroniska. Po odzyskaniu sił wróci na wolność.

27 kwietnia 2020 roku o godz. 19.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia w rejonie ulicy Kraszowickiej. Tym razem nie chodziło o spalanie odpadów. Na miejscu stwierdzono, że paliły się trawy na jednej z działek. Właściciel tego terenu dogaszał już palące się trawy. Stwierdził, że nie wie kto podpalił suchą darń, a gdy zauważył pożar natychmiast ugasi zarzewie ognia.

27 kwietnia 2020 roku o godz. 20.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w Ogrodzie Różanym. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono nałożeniem 3 mandatów karnych.

29 kwietnia 2020 roku o godz. 19.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku młodych kaczek maszerujących ulicą Wrocławską. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ptaki zostały schwytane i wypuszczone do Bystrzycy.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułObchody majowe inne niż zwykle. Tegoroczne świętowanie symboliczne lub wirtualne
Następny artykułŚwidnica w biało-czerwonych barwach na Dzień Flagi [FOTO]