Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Garstka dzieci w otwartych przedszkolach

Garstka dzieci w otwartych przedszkolach

0

Od dziś 3 przedszkola i 1 oddział przedszkolny na terenie  gminy  Świdnica zostały ponownie uruchomione, zapewniając zajęcia opiekuńcze dzieciom. Z możliwości skorzystali nieliczni rodzice.

Dyrektorzy wszystkich tych placówek podjęli działania mające na celu zapewnienie zasad bezpieczeństwa podopiecznym oraz pracownikom, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Obiekty i sale są regularnie dezynfekowane i wietrzone. Przed uruchomieniem placówek u pracowników wykonano testy antygenowe  na obecność SARS-COV-2. Testy u wszystkich badanych dały wynik negatywny.

Mimo wcześniejszych deklaracji ze strony rodziców i opiekunów o potrzebie organizacji zajęć opiekuńczych dla 35 dzieci, ostatecznie do wszystkich placówek oświatowych zgłosiło się  dzisiaj 14 przedszkolaków. To zaledwie 16 %  z maksymalnej puli miejsc przygotowanych przez samorząd gminy Świdnica.

Od 11 maja na terenie gminy Świdnica zostały uruchomione:
·         Przedszkole Bajkowa Dolinka w Pszennie – zgłosiło się 7 dzieci
·         Przedszkole w Witoszowie Dolnym – zgłosiło się 4 dzieci
·         Publiczne Przedszkole w Bystrzycy Dolne – zgłosiło się 2 dzieci
·         Oddział Przedszkolny przy SP w Mokrzeszowie – zgłosiło się 1 dziecko

Przypominamy. Jeżeli pomimo otwarcia placówki, rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu  epidemii, również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie im nadal przysługiwał. Z uwagi na trudności organizacyjne jakie ponosi w tej chwili samorząd gminy Świdnica w celu zapewnienia bezpiecznych zajęć opiekuńczych uprzejmie prosimy rodziców, aby wszelkie zmiany decyzji co do odwołania obecności dziecka w przedszkolu były niezwłoczne zgłaszane do dyrekcji danej placówki oświatowej – apeluje rzecznik UG Janusz Waligóra.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułZbliża się sesja rady powiatu. Przedstawią sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
Następny artykułBiskup Mendyk o „pandemii mordowania dzieci nienarodzonych”. Biskup Dec o niemoralnych mediach laickich